Letar du efter SFP-moduler eller transceivrar? Hos Dustin hittar du ett brett sortiment av SFP och GBIC för switcharna i ditt företags datornätverk.

En SFP-modul (Small Form-factor Pluggable) är i princip en fiberoptisk modul som passar i en SFP-sockel eller SFP-port på en Ethernet-switch. Den gör det enklare att omvandla Ethernet-signaler till optiska signaler för att överföra och ta emot data. SFP är också känt som mini-GBIC (GigaBit Interface Converter).

SFP är en populär transceiver av ett par skäl. För det första ger en SFP-transceiver snabb kommunikation mellan switchar och viktiga nätverkskomponenter. För det andra erbjuder den många funktioner eftersom SFP fungerar med koppar och fiber. Slutligen är modulerna hot swappable. Det gör den idealisk för utbyggnad eller modifiering av befintliga nätverk utan att man behöver göra om hela kabelinfrastrukturen.

Filter

kr
kr
Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) Fast Ethernet
Artikelnr. 5010196209 Tillv. art. nr. GLC-FE-100FX=
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Fast Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC multiläge
Beställningsvara
2 645 krExkl. moms
Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010656499 Tillv. art. nr. GLC-SX-MMD=
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC/PC-multiläge
48 timmar
3 695 krExkl. moms
Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010638965 Tillv. art. nr. GLC-LH-SMD=
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC/PC enkelläge
48 timmar
6 995 krExkl. moms
Cisco Mgbsx1 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010077923 Tillv. art. nr. MGBSX1
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC
48 timmar
1 595 krExkl. moms
Cisco MGBLX1 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010587582 Tillv. art. nr. MGBLX1
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC enkelläge
Beställningsvara
2 395 krExkl. moms
Cisco - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5011255418 Tillv. art. nr. GLC-TE
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp RJ-45
Beställningsvara
6 695 krExkl. moms
Cisco SFP+ Copper Twinax Cable
Artikelnr. 5010464487 Tillv. art. nr. SFP-H10GB-CU3M=
  • Produkttyp Direktkopplingskabel
  • Vänster kontakttyp 1 x SFP+
  • Höger kontakttyp 1 x SFP+
48 timmar
895 krExkl. moms
Cisco SFP+ Copper Twinax Cable
Artikelnr. 5010464485 Tillv. art. nr. SFP-H10GB-CU1M=
  • Produkttyp Direktkopplingskabel
  • Vänster kontakttyp 1 x SFP+
  • Höger kontakttyp 1 x SFP+
48 timmar
895 krExkl. moms
Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010887154 Tillv. art. nr. SFP-10G-SR-S=
  • Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp LC/PC-multiläge
  • Vänster kontakttyp LC/PC-multiläge
48 timmar
10 495 krExkl. moms
Cisco 10g Base Sr Multi-mode 10 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010877831 Tillv. art. nr. MA-SFP-10GB-SR
  • Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Beställningsvara
9 995 krExkl. moms
Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010464832 Tillv. art. nr. SFP-10G-LR=
  • Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP+
  • Vänster kontakttyp LC/PC enkelläge
48 timmar
24 995 krExkl. moms
Cisco - SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5011317798 Tillv. art. nr. SFP-10G-T-X=
  • Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp RJ-45
48 timmar
6 995 krExkl. moms
Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) Fast Ethernet
Artikelnr. 5010105764 Tillv. art. nr. GLC-GE-100FX=
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Fast Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC multiläge
Beställningsvara
2 645 krExkl. moms
Cisco SFP+ Copper Twinax Cable 5M
Artikelnr. 5010464488 Tillv. art. nr. SFP-H10GB-CU5M=
  • Produkttyp Direktkopplingskabel
  • Vänster kontakttyp 1 x SFP+
  • Höger kontakttyp 1 x SFP+
48 timmar
1 345 krExkl. moms
Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010887153 Tillv. art. nr. SFP-10G-LR-S=
  • Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
  • Vänster kontakttyp LC/PC enkelläge
48 timmar
13 495 krExkl. moms
Cisco Nätverkskort
Artikelnr. 5011042490 Tillv. art. nr. CVR-QSFP-SFP10G=
  • Produkttyp Nätverkskort
  • Produkttyp Nätverksadapter
  • Vänster kontakttyp 1 x QSFP
  • Höger kontakttyp 1 x SFP/SFP+
Beställningsvara
3 695 krExkl. moms
Cisco MGBLH1 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010097956 Tillv. art. nr. MGBLH1
  • Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp LC
Beställningsvara
2 995 krExkl. moms
Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
Artikelnr. 5010630313 Tillv. art. nr. SFP-10G-LRM=
  • Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp 1 x SFP+
  • Vänster kontakttyp LC/PC
48 timmar
15 995 krExkl. moms

Visar 18 av 34 produkter