Cisco Rugged SFP Gigabit Ethernet

Cisco Rugged SFP Gigabit Ethernet

5 795 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 184 kr/månad i 36 månader
Cisco artikelnr. GLC-SX-MM-RGD=
Dustin artikelnr. 5010656503

Snabbfakta

  • Tillverkare
  • Produkttyp
    SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
  • Länkprotokoll
    Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vänster kontakttyp
    LC/PC-multiläge
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation Rugged SFP

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Modell
Rugged SFP
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Kabel

Vänster kontakttyp
LC/PC-multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP (mini-GBIC)
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-SX
Max överföringsavstånd
550 m
Standarder
IEC 60825-1, Laser Class 1, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3z
Data om huvudprodukten
FE: Cisco - switch, FE: NULL - switch, FF: Cisco - NULL, FF: Cisco - router, FF: Cisco - wireless router, FF: NULL - NULL, FF: NULL - router, FG: Cisco - wireless access point

Nätverk

Länkprotokoll
Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Min driftstemperatur
-40 °C
Max driftstemperatur
85 °C

Dimensioner & Vikt

Bredd
1.3 cm
Djup
5.7 cm
Höjd
0.9 cm
Vikt
75 g

Garanti

Garanti
1 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 1 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på