img

Cisco Rugged SFP

3 695 kr Exkl. moms 115 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010656503
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-SX-MM-RGD=

Produktinformation

Cisco is the worldwide leader in networking for the Internet. Cisco provides the broadest line of solutions for transporting data, voice and video within buildings, across campuses, or around the world. Cisco solutions ensure that networks both public and private operate with maximum performance, security, and flexibility.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Modell Rugged SFP
Produktlinje Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Enhetstyp SFP (mini-GBIC) transceiver module
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift -40 °C
Högsta temperatur vid drift 85 °C
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.3 cm
Yttermått djup 5.7 cm
Yttermått höjd 0.9 cm
Vikt 0.075 kg
Service och support
Service & support 1 år
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX
General
Form Factor Plug-in module