img

Cisco Rugged SFP

4 295 kr 133 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010656503
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-SX-MM-RGD=

Produktinformation

Cisco is the worldwide leader in networking for the Internet. Cisco provides the broadest line of solutions for transporting data, voice and video within buildings, across campuses, or around the world. Cisco solutions ensure that networks both public and private operate with maximum performance, security, and flexibility.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Modell Rugged SFP
Produktlinje Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Temperatur vid drift
Lägsta temperatur vid drift -40 °C
Högsta temperatur vid drift 85 °C
Service och support
Service & support 1 år
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.3 cm
Yttermått djup 5.7 cm
Yttermått höjd 0.9 cm
Vikt 0.075 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX