img
img

Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Gigabit Ethernet

2 595 kr Exkl. moms 80 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010656499
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-SX-MMD=

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Produktlinje Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC/PC-multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX
Max överföringsavstånd 1000 m
Funktioner Hot-swap-byte av modul, Stöd för DOM (Digital Optical Monitoring)
Standarder Laser Class 1, IEC 60825-1
Data om huvudprodukten FE: Cisco - switch, FF: Cisco - router, FG: Cisco - control processor, FG: Cisco - load balancing device, FH: Cisco - expansion module, FH: Cisco - network adapter, FE: NULL - switch, FG: NULL - control processor, FG: NULL - load balancing device, FE: -, FE: - switch, FG: -, FG: - control processor, FG: - load balancing device
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Min driftstemperatur -5 °C
Max driftstemperatur 85 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.34 cm
Djup 5.65 cm
Höjd 0.85 cm
Vikt 75 g
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 850 nm
Garanti
Garanti 1 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 1 år