img
img
img

TP-Link MC220L

Fibermediekonverterare RJ-45 SFP (mini-GBIC)

Mångsidig fiberkonverterare med SFP-anslutning

  • Lagerstatus: Skickas omgående +10 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010968225
  • Tillv. art. nr.
  • MC220L

Produktinformation

Uppfyller IEEE 802.3ab och IEEE 802.3z
FX-porten stöder hot-swap
Förlänger fiber avstånd upp till 550 meter för multi-mode fiber och 10 km för single-mode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare TP-LINK
Produktlinje TP-LINK
Modell MC220L
Produkttyp Fibermediekonverterare
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
Max överföringsavstånd 10 km
Optisk våglängd 850 nm / 1310 nm
Nätverksstandarder IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Vänster kontakttyp RJ-45
Höger kontakttyp SFP (mini-GBIC)
Hårdvaruspecifikation
Formfaktor Extern
Anslutningsteknik Kabelansluten
Kabeltyp Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-LH
Vänster kontakttyp RJ-45
Höger kontakttyp SFP (mini-GBIC)
Gränssnitt 1 (totalt)/ 1 (ledig) x SFP (mini-GBIC), 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona
Funktioner Flödeskontroll, Fullt duplexläge, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
Strömförsörjningstyp Extern strömadapter
Standarder FCC
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 40 °C
Luftfuktighet vid drift 10 - 90%
Dimensioner & Vikt
Bredd 9.5 cm
Djup 7.3 cm
Höjd 2.7 cm