TP-Link MC220L
TP-Link MC220L
TP-Link MC220L
TP-Link MC220L
TP-Link MC220L

TP-Link MC220L 

249 kr
Frakt från 139 kr
Kan skickas omgående (41 kvar)
TP-Link artikelnr. MC220L
Dustin artikelnr. 5010968225

Snabbfakta

  • Anslutningsteknologi
    Kabel
  • Fiberportar kvantitet
    1
  • Fiberoptiska kontakten
    SFP
Mångsidig fiberkonverterare med SFP-anslutning
Uppfyller IEEE 802.3ab och IEEE 802.3z
FX-porten stöder hot-swap
Förlänger fiber avstånd upp till 550 meter för multi-mode fiber och 10 km för single-mode fiber.

Specifikation MC220L

Allmänt

Varumärke

Nätverk

Maximal dataöverföringshastighet
1000 Mbit/s
Kommunikationsstandarder
IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
Typ av ethernet-gränssnitt
Gigabit Ethernet
Auto MDI / MDI-X
Ja
Datahastighet för Ethernet-LAN
10, 100, 1000 Mbit/s
Duplex systemet
Fullständig, Halv
Kabeltyper som stöds
Cat5, Cat5e, Cat6

Anslutningar

Anslutningsteknologi
Kabel
Antal LAN (RJ-45) anslutningar
1
Fiberportar kvantitet
1
Fiberoptiska kontakten
SFP

Prestanda

Maximal överföringshastighet avstånd
10000 m
Fiberlägets struktur
Enkelläge, Flerläge

Design

Intern
Nej
LED-indikatorer
Ja
Produktens färg
Svart

Strömtillförsel

Strömförbrukning (max)
1.7 W

Vikt & dimension

Bredd
94 mm
Djup
73 mm
Höjd
27 mm

Miljökrav

Temperatur vid drift
0 - 40 °C
Temperaturintervall (förvaring)
-40 - 70 °C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet
10 - 90 %
Fuktighet (förvaring)
5 - 90 %

Tekniska data

Hållbarhetscertifiering
RoHS

Logistikdata

Harmonized System (HS)-kod
85176990
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument MC220L

Andra kunder tittade även på