TP-Link MC220L
TP-Link MC220L
TP-Link MC220L
TP-Link MC220L
TP-Link MC220L

TP-Link MC220L

279 kr
Frakt från 139 kr
Kan skickas omgående (26 kvar)
TP-Link artikelnr. MC220L
Dustin artikelnr. 5010968225

Vi tipsar

Mångsidig fiberkonverterare med SFP-anslutning
Uppfyller IEEE 802.3ab och IEEE 802.3z
FX-porten stöder hot-swap
Förlänger fiber avstånd upp till 550 meter för multi-mode fiber och 10 km för single-mode fiber.

Specifikation MC220L

Allmänt

Tillverkare
TP-LINK
Produktlinje
TP-Link
Modell
MC220L
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SFP (mini-GBIC)

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-LH, Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-SX
Max överföringsavstånd
10,000 m
Funktioner
Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Flödeskontroll, Fullt duplexläge
Standarder
FCC, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z

Nätverk

Länkprotokoll
Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1 Gbps
Optisk våglängd
850 nm / 1310 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
40 °C
Luftfuktighet vid drift
10 - 90%

Dimensioner & Vikt

Bredd
9.5 cm
Djup
7.3 cm
Höjd
2.7 cm
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på