Upptäck vårt sortiment av mediakonverterare för företagskunder. Dessa enheter möjliggör smidig och pålitlig anslutning mellan olika typer av nätverkskablar och medier, vilket förenklar och optimerar kommunikationen i ditt företagsnätverk. Förbättra prestanda och utöka nätverksavståndet med en mediakonverterare. Nedan kan du filtrera på tillverkare, länkprotokoll och överföringshastighet.

Filter

kr
kr
Moxa TCF-142-M-SC

Moxa

TCF-142-M-SC

Artikelnr. 5010989349 Tillv. art. nr. TCF-142-M-SC
    1 kvar
    2 395 krExkl. moms
    TP-Link MC220L

    TP-Link

    MC220L

    Artikelnr. 5010968225 Tillv. art. nr. MC220L
    • Anslutningsteknologi Kabel
    • Fiberportar kvantitet 1
    • Fiberoptiska kontakten SFP
    4 kvar
    249 krExkl. moms
    Allied Telesis AT MMC2000/SP

    Allied Telesis

    AT MMC2000/SP

    Artikelnr. 5011075323 Tillv. art. nr. AT-MMC2000/SP-960
    • Anslutningsteknologi Kabel
    • Fiberoptiska kontakten SFP
    1 kvar
    1 845 krExkl. moms
    D-Link DMC G01LC

    D-Link

    DMC G01LC

    Artikelnr. 5011190130 Tillv. art. nr. DMC-G01LC/E
    • Anslutningsteknologi Kabel
    • Fiberportar kvantitet 1
    • Fiberoptiska kontakten SFP
    Beställningsvara
    545 krExkl. moms
    TP-Link MC110CS

    TP-Link

    MC110CS

    Artikelnr. 5010872711 Tillv. art. nr. MC110CS
    • Anslutningsteknologi Kabel
    • Fiberportar kvantitet 1
    • Fiberoptiska kontakten SC
    10 kvar
    299 krExkl. moms
    Moxa Fiber Media Converter SC

    Moxa

    Fiber Media Converter SC

    Artikelnr. 5011063266 Tillv. art. nr. TCF-142-S-SC
      3-4 dagar
      5 495 krExkl. moms
      Startech StarTech.com Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - SM LC - 10 km

      Startech

      StarTech.com Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - SM LC - 10 km

      Artikelnr. 5011328243 Tillv. art. nr. ET91000SM10
      • Anslutningsteknologi Kabel
      • Fiberportar kvantitet 1
      • Fiberoptiska kontakten LC
      Beställningsvara
      2 995 krExkl. moms
      Moxa IMC-21GA-SX-SC

      Moxa

      IMC-21GA-SX-SC

      Artikelnr. 5011225820 Tillv. art. nr. IMC-21GA-SX-SC
        12 kvar
        2 755 krExkl. moms
        Moxa IMC-21GA-LX-SC

        Moxa

        IMC-21GA-LX-SC

        Artikelnr. 5011225819 Tillv. art. nr. IMC-21GA-LX-SC
          2 kvar
          4 595 krExkl. moms
          Startech Fibermediakonverterare

          Startech

          Fibermediakonverterare

          Artikelnr. 5011174172 Tillv. art. nr. MCMGBSCMM055
          • Anslutningsteknologi Kabel
          • Fiberportar kvantitet 1
          • Fiberoptiska kontakten SC
          48 timmar
          1 195 krExkl. moms
          Digitus GT-802S

          Digitus

          GT-802S

          Artikelnr. 5011123511 Tillv. art. nr. GT-802S
          • Anslutningsteknologi Kabel
          • Fiberportar kvantitet 1
          • Fiberoptiska kontakten SC
          2 kvar
          895 krExkl. moms
          TP-Link Paket för att förlänga nätverk via fiber 75M

          TP-Link

          Paket för att förlänga nätverk via fiber 75M

          Artikelnr. 5011313601 Tillv. art. nr. 5011313601
          • Anslutningsteknologi Kabel
          • Fiberportar kvantitet 1
          • Fiberoptiska kontakten SFP
          1 kvar
          2 079 krExkl. moms
          D-Link DMC-300SC

          D-Link

          DMC-300SC

          Artikelnr. 5010042251 Tillv. art. nr. DMC-300SC/E
            1 kvar
            995 krExkl. moms
            TP-Link Paket för att förlänga nätverk via fiber 100M

            TP-Link

            Paket för att förlänga nätverk via fiber 100M

            Artikelnr. 5011313602 Tillv. art. nr. 5011313602
            • Anslutningsteknologi Kabel
            • Fiberportar kvantitet 1
            • Fiberoptiska kontakten SFP
            1 kvar
            2 595 krExkl. moms
            Ubiquiti U Fiber UF-AE

            Ubiquiti

            U Fiber UF-AE

            Artikelnr. 5011155354 Tillv. art. nr. UF-AE
            • Anslutningsteknologi Kabel
            • Fiberportar kvantitet 1
            • Fiberoptiska kontakten SFP, SFP+
            Beställningsvara
            395 krExkl. moms
            Startech StarTech.com MCMGBSCSM10 mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s 1310 nm Enkelläge Svart

            Startech

            StarTech.com MCMGBSCSM10 mediakonverterare för nätverk 1000 Mbit/s 1310 nm Enkelläge Svart

            Artikelnr. 5011307204 Tillv. art. nr. MCMGBSCSM10
            • Anslutningsteknologi Kabel
            • Fiberportar kvantitet 1
            • Fiberoptiska kontakten SC
            48 timmar
            1 445 krExkl. moms
            Moxa MC-21A-S-SC

            Moxa

            MC-21A-S-SC

            Artikelnr. 5011225818 Tillv. art. nr. IMC-21A-S-SC
            • Anslutningsteknologi Kabel
            • Fiberportar kvantitet 1
            • Fiberoptiska kontakten SC
            10 kvar
            2 995 krExkl. moms
            Digitus Gigabit PoE

            Digitus

            Gigabit PoE

            Artikelnr. 5011257353 Tillv. art. nr. DN-82140
            • Anslutningsteknologi Kabel
            • Fiberportar kvantitet 1
            • Fiberoptiska kontakten SFP
            Beställningsvara
            895 krExkl. moms

            Visar 18 av 109 produkter