Moxa TCF-142-M-SC

MoxaTCF-142-M-SC

1 795 kr
Frakt från 139 kr
Kan skickas omgående (4 kvar)
Moxa artikelnr. TCF-142-M-SC
Dustin artikelnr. 5010989349
Förläng din RS232/RS485-installation med fiber
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation TCF-142-M-SC

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Modell
TCF-142-M-SC
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Medieomvandlare

Kabel

Höger kontakttyp
SC-läge (multi-mode)

SFP-modul

Anslutningsteknik
Kabelansluten
Max överföringsavstånd
5,000 m
Standarder
cUL, cULus, EN 60950-1, EN 61000-4-11, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-4, EN 61000-4-5, EN 61000-4-6, EN 61000-4-8, FCC, FCC CFR47 Part 15, RoHS, UL

Nätverk

Länkprotokoll
RS-232, RS-442, RS-485
Överföringshastighet
0.001 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x nätverk - SC multi-mode, 1 x seriell - RS-232/422/485 - Terminalblock (klämma)
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
60 °C
Luftfuktighet vid drift
5 - 95%

Dimensioner & Vikt

Bredd
6.7 cm
Djup
10 cm
Höjd
2.2 cm

Garanti

Garanti
5 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - material och tillverkning - 5 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument TCF-142-M-SC

PDF-dokument

Andra kunder tittade även på