En IT-plan för framtiden
Rådgivning om vilka IT-lösningar du behöver. Idag och imorgon.
Har du en plan för framtiden?
Investera i egen IT eller outsourca allt till molnet? Finns det verkligen någon teknologi som är framtidssäker? Och hur hanterar man all lagrad data om medarbetare, kunder och projekt på ett säkert sätt?
Vi ser till att du har någon att bolla med. Någon som hjälper dig att hitta rätt IT-lösning och lägger upp en plan för framtiden. Oavsett om det handlar om hårdvara eller tjänster.
Nära hälften av IT-ansvariga säger att de har en strategi för digitalisering av verksamhet och processer på företaget.
Källa: IDG (Extern sida)
44%

Kundcase
Dustin designar IT-infrastruktur för vården
"Vår uppfattning om en robust IT-infrastruktur handlar inte bara om att bygga redundanta system, säkra maximal drifttid och skapa en stark datasäkerhet: det handlar också om att undvika att vi blir låsta till och beroende av vissa tillverkare."
– Andreas Krüger, delägare i PatientSky.
Läs artikelnTjänster för framtiden
Vill du veta mer?
Kontakta oss på [email protected] eller via telefon 08-553 44 553.
Måndag - fredag
08:00-17:00