Fiberoptiska kablar möjliggör tillförlitlig och blixtsnabb överföring av stora datamängder. Dessa fiberkablar transporterar data med hjälp av laserljus nästan lika snabbt som ljus över nätverket. Att skicka filer via fiberoptiska kablar är lika snabbt som att ta emot dem. Även över längre avstånd.

Planerar du att köpa fiberoptiska kablar? Hos Dustin hittar du ett brett sortiment av optiska fiberkablar, från singlemode till multimode och från LC/UPC till SC/APC. Beställ optiska fiberkablar till ditt företags fiberoptiska nätverk och upplev fördelarna.

Filter

kr
kr
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 1.0M 1m LC LC OM3

Prokord

Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 1.0M 1m LC LC OM3

Artikelnr. 5011177930 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-1
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
199 krExkl. moms
Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 5.0m 5m LC SC OS1

Prokord

Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 5.0m 5m LC SC OS1

Artikelnr. 5011177979 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-5
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
299 krExkl. moms
Deltaco Nätverkskabel 0.5m 2x LC 2x LC OS2

Deltaco

Nätverkskabel 0.5m 2x LC 2x LC OS2

Artikelnr. 5010983366 Tillv. art. nr. LCLC-0S-5
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x LC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
9 kvar
279 krExkl. moms
Prokord Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 0.5m 0.5m LC SC OS1

Prokord

Fiber Os1 LC-SC 9/125 Duplex SM 0.5m 0.5m LC SC OS1

Artikelnr. 5011177975 Tillv. art. nr. OS1-LCSC-0.5
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik OS1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
179 krExkl. moms
Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 3.0M 3m LC LC OM3

Prokord

Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 3.0M 3m LC LC OM3

Artikelnr. 5011177932 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-3
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
279 krExkl. moms
Prokord Fiber Om1 LC-LC 62.5/125 Duplex MM 0.5M 0.5m LC LC OM1

Prokord

Fiber Om1 LC-LC 62.5/125 Duplex MM 0.5M 0.5m LC LC OM1

Artikelnr. 5011177949 Tillv. art. nr. OM1-LC-LC-0.5
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
179 krExkl. moms
Deltaco Fiberoptisk kabel 10m 2x LC 2x LC OS2

Deltaco

Fiberoptisk kabel 10m 2x LC 2x LC OS2

Artikelnr. 5010069111 Tillv. art. nr. LCLC-10S
  • Anslutning 1 2x LC
  • Anslutning 2 2x LC
  • Typ av fiberoptik OS2
  • Kärndiameter 9 µm
2 kvar
549 krExkl. moms
Prokord Fiber Om4 LC-LC 50/125 Duplex MM 5.0M 5m LC LC OM4

Prokord

Fiber Om4 LC-LC 50/125 Duplex MM 5.0M 5m LC LC OM4

Artikelnr. 5011177992 Tillv. art. nr. OM4-LCLC-5
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM4
  • Kontaktens poleringstyp UPC
+100 kvar
299 krExkl. moms
Direktronik Sc/upc To Lc/apc SM 9/125 Os2 Duplex Yd 2.0Mm

Direktronik

Sc/upc To Lc/apc SM 9/125 Os2 Duplex Yd 2.0Mm

Artikelnr. 5011317384 Tillv. art. nr. 20103398
    Beställningsvara
    495 krExkl. moms
    Pro Optix Patch-kabel

    Pro Optix

    Patch-kabel

    Artikelnr. 5011126464 Tillv. art. nr. OS2-SC-SC-1M-P
      10 kvar
      359 krExkl. moms
      Prokord Fiber Om3 LC-SC 50/125 Duplex MM 3.0M 3m LC SC OM3

      Prokord

      Fiber Om3 LC-SC 50/125 Duplex MM 3.0M 3m LC SC OM3

      Artikelnr. 5011177941 Tillv. art. nr. OM3-LCSC-3
      • Anslutning 1 LC
      • Anslutning 2 SC
      • Typ av fiberoptik OM3
      • Kontaktens poleringstyp UPC
      57 kvar
      279 krExkl. moms
      Prokord Fiber Om4 LC-LC 50/125 Duplex MM 2.0M 2m LC LC OM4

      Prokord

      Fiber Om4 LC-LC 50/125 Duplex MM 2.0M 2m LC LC OM4

      Artikelnr. 5011177990 Tillv. art. nr. OM4-LCLC-2
      • Anslutning 1 LC
      • Anslutning 2 LC
      • Typ av fiberoptik OM4
      • Kontaktens poleringstyp UPC
      +100 kvar
      249 krExkl. moms
      Prokord Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 5.0M 5m LC LC OM3

      Prokord

      Fiber Om3 LC-LC 50/125 Duplex MM 5.0M 5m LC LC OM3

      Artikelnr. 5011177933 Tillv. art. nr. OM3-LCLC-5
      • Anslutning 1 LC
      • Anslutning 2 LC
      • Typ av fiberoptik OM3
      • Kontaktens poleringstyp UPC
      +100 kvar
      299 krExkl. moms
      Pro Optix Patch-kabel

      Pro Optix

      Patch-kabel

      Artikelnr. 5011126476 Tillv. art. nr. OS2-LC-LC-1M-P
        25 kvar
        359 krExkl. moms
        Microconnect Fiberoptisk kabel 50m LC LC OM1

        Microconnect

        Fiberoptisk kabel 50m LC LC OM1

        Artikelnr. 5010776971 Tillv. art. nr. FIB440050
        • Anslutning 1 LC
        • Anslutning 2 LC
        • Typ av fiberoptik OM1
        • Kärndiameter 62.5 µm
        5 kvar
        1 109 krExkl. moms
        Deltaco Fiberoptisk kabel 2m LC SC OS2

        Deltaco

        Fiberoptisk kabel 2m LC SC OS2

        Artikelnr. 5010068152 Tillv. art. nr. LCSC-2S
        • Anslutning 1 LC
        • Anslutning 2 SC
        • Typ av fiberoptik OS2
        • Kärndiameter 9 µm
        48 timmar
        389 krExkl. moms
        Prokord Fiber Om1 LC-SC 62.5/125 Duplex MM 1.0M 1m LC SC OM1

        Prokord

        Fiber Om1 LC-SC 62.5/125 Duplex MM 1.0M 1m LC SC OM1

        Artikelnr. 5011177958 Tillv. art. nr. OM1-LCSC-1
        • Anslutning 1 LC
        • Anslutning 2 SC
        • Typ av fiberoptik OM1
        • Kontaktens poleringstyp UPC
        +100 kvar
        199 krExkl. moms
        Pro Optix Patch-kabel

        Pro Optix

        Patch-kabel

        Artikelnr. 5011126465 Tillv. art. nr. OS2-SC-SC-2M-P
          3-4 dagar
          389 krExkl. moms

          Visar 18 av 414 produkter