Hej! Du använder en gammal webbläsare. Om du vill använda alla funktioner på vår webbplats rekommenderar vi att du besöker oss i en annan webbläsare, till exempel Google Chrome eller Microsoft Edge.

Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2
Startech ET1000S40LC2

StartechET1000S40LC2

3 995 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 124 kr/månad i 36 månader
Kan skickas omgående (2 kvar)
Startech artikelnr. ET1000S40LC2
Dustin artikelnr. 5011071072

Vi tipsar

Singelmode-fiberkonverterare med räckvidd på 40 km med LC-anslutning
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation ET1000S40LC2

Allmänt

Tillverkare
StarTech.com
Produktlinje
StarTech.com
Modell
1000 Mbps Gigabit Single-Mode Copper to Fiber Media Converter - Ethernet (1000Base-T) to LC Fiber Converter (ET1000S40LC2)
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Kabel

Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
LC enkelläge

SFP-modul

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 1000Base-T
Max överföringsavstånd
40,000 m
Funktioner
Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Standarder
FCC, Plug and Play, RoHS

Nätverk

Länkprotokoll
Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
1 Gbps
Optisk våglängd
1310 nm

Hårdvaruspecifikation

Färg
Svart
Gränssnitt
1 x Ethernet 1000Base-LX/1000Base-SX - LC-enkelläge hona x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
60 °C
Luftfuktighet vid drift
10 - 90 % (icke-kondenserade)

Dimensioner & Vikt

Bredd
9.5 cm
Djup
16 cm
Höjd
2 cm
Vikt
620 g

Garanti

Garanti
2 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 2 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Dokument ET1000S40LC2

PDF-dokument

Andra kunder tittade även på