img

Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul

10 Gigabit Ethernet

3 595 kr Exkl. moms 111 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010887154
  • Tillv. art. nr.
  • SFP-10G-SR-S=

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Produktlinje Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC/PC-multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR
Max överföringsavstånd 400 m
Standarder IEEE 802.3ae
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC/PC multi-mode x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.3 cm
Djup 5.7 cm
Höjd 0.9 cm
Vikt 75 g
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 850 nm
Garanti
Garanti 1 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 1 år