Zyxel SFP10G-LR

2 795 kr Exkl. moms 87 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010882532
  • Tillv. art. nr.
  • SFP10G-LR-ZZ0101F

Produktinformation

The ZyXEL transceiver family follows industry standards to assure compatibility with switches from other manufacturers without barrier set by proprietary technologies.Independent transceiver design provides the highest network maintenance flexibility. Transceivers can be freely added when required, and infrastructure upgrades or transceiver repairs can be done easily by just replacing the transceiver instead of the whole device.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare ZyXEL Communications
Förpackad kvantitet 1
Modell SFP10G-LR
Produktlinje ZyXEL
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Enhetstyp SFP+ transceiver module
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Nätverksfunktioner Hot swap module replacement, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 70 °C
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC single mode x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.48 cm
Yttermått djup 5.65 cm
Yttermått höjd 1.185 cm
Vikt 0.02 kg
Service och support
Service & support 5 års garanti
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR
General
Form Factor Plug-in module