Zyxel SFP10G-LR

10 Gigabit Ethernet

3 199 kr Exkl. moms 99 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010882532
  • Tillv. art. nr.
  • SFP10G-LR-ZZ0101F

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Zyxel
Produktlinje Zyxel
Modell SFP10G-LR
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR
Max överföringsavstånd 10000 m
Funktioner Hot-swap-byte av modul, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
Standarder Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, FDA, MSA, TUV
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC single-mode x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.48 cm
Djup 5.65 cm
Höjd 1.185 cm
Vikt 20 g
Garanti
Garanti 5 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 5 år