Zyxel SFP10G-SR 10 Gigabit Ethernet

Zyxel SFP10G-SR 10 Gigabit Ethernet

2 295 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 73 kr/månad i 36 månader
Skickas inom 3-4 dagar
Zyxel artikelnr. SFP10G-SR-ZZ0101F
Dustin artikelnr. 5010882529

Snabbfakta

  • Tillverkare
  • Produkttyp
    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    10 Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP+
  • Vänster kontakttyp
    LC multiläge
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation SFP10G-SR

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Modell
SFP10G-SR
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul

Kabel

Vänster kontakttyp
LC multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 10GBase-SR
Max överföringsavstånd
300 m
Funktioner
Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI), Hot-swap-byte av modul
Standarder
FCC CFR21 Part 1040, FDA, Laser Class 1, MSA, TUV

Nätverk

Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
10 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Dimensioner & Vikt

Bredd
1.48 cm
Djup
5.65 cm
Höjd
1.185 cm
Vikt
20 g

Garanti

Garanti
5 års garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 5 år
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på