img

Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Gigabit Ethernet

4 095 kr Exkl. moms 127 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Kan skickas omgående 2 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010638965
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-LH-SMD=

Produktinformation

CISCO 1000BASE-LX 1000BASE-LH - LC sändar/mottagarmodul


CISCO 1000BASE-LX 1000BASE-LH - LC är en input/outputmodul. Den kopplar porten till nätverket och garanterar en snabb, sömlös konvertering av data. Modulen har en hög överföringshastighet på 1000 Mbps. Den är förutom med Ciscos egna produkter även kompatibel med switchar och routrar från flera andra varumärken som finns på marknaden. CISCO levererar som vanligt en produkt som är högkvalitativ och har en garantitid på ett år.


Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Produktlinje Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC/PC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-LH
Max överföringsavstånd 10000 m
Funktioner Stöd för DOM (Digital Optical Monitoring)
Standarder IEEE 802.3z
Data om huvudprodukten FE: Cisco - switch, FF: Cisco - modular expansion base, FF: Cisco - router, FG: Cisco - control processor, FG: Cisco - network management device, FG: Cisco - routing accelerator, FH: Cisco - expansion module, FH: Cisco - network adapter, FE: NULL - switch, FF: Cisco - NULL, FF: NULL - router, FG: Cisco - NULL, FG: NULL - control processor, FE: NULL - NULL, FF: NULL - NULL, FG: NULL - NULL, FH: NULL - expansion module, FH: NULL - NULL
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-LX/1000Base-LH - LC/PC single-mode x 2
Min driftstemperatur -5 °C
Max driftstemperatur 85 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.34 cm
Djup 5.65 cm
Höjd 0.85 cm
Vikt 75 g
Garanti
Garanti 1 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 1 år
Få förtur till Black Friday!