Utökade telefontider under alla helger fram till jul: Lördag och söndag 10─15

img

Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

4 595 kr Exkl. moms 142 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas omgående 1 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010638965
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-LH-SMD=

Produktinformation

CISCO 1000BASE-LX 1000BASE-LH - LC sändar/mottagarmodul


CISCO 1000BASE-LX 1000BASE-LH - LC är en input/outputmodul. Den kopplar porten till nätverket och garanterar en snabb, sömlös konvertering av data. Modulen har en hög överföringshastighet på 1000 Mbps. Den är förutom med Ciscos egna produkter även kompatibel med switchar och routrar från flera andra varumärken som finns på marknaden. CISCO levererar som vanligt en produkt som är högkvalitativ och har en garantitid på ett år.


Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Enhetstyp SFP (mini-GBIC) transceiver module
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Nätverksfunktioner Digital Optical Monitoring (DOM) support
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift -5 °C
Högsta temperatur vid drift 85 °C
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 1000Base-LX/1000Base-LH - LC/PC single mode x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.34 cm
Yttermått djup 5.65 cm
Yttermått höjd 0.85 cm
Vikt 0.075 kg
Service och support
Service & support 1 år
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-LH
General
Form Factor Plug-in module