Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet

CiscoSFP+ sändar/mottagarmodul10 Gigabit Ethernet

10 495 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 332 kr/månad i 36 månader
Skickas inom 3-4 dagar
Cisco artikelnr. SFP-10G-LRM=
Dustin artikelnr. 5010630313

Snabbfakta

  • Tillverkare
  • Produkttyp
    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    10 Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP+
  • Vänster kontakttyp
    LC/PC
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.

Specifikation SFP+ sändar/mottagarmodul

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul

Kabel

Vänster kontakttyp
LC/PC

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 10GBase-LRM
Max överföringsavstånd
300 m
Standarder
IEC 60825-1, Laser Class 1, IEEE 802.3ae
Data om huvudprodukten
FE: Cisco - switch, FG: Cisco - control processor, FH: Cisco - expansion module

Nätverk

Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
10 Gbps
Optisk våglängd
1310 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 10GBase-LRM - LC/PC x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Dimensioner & Vikt

Bredd
1.3 cm
Djup
5.7 cm
Höjd
0.9 cm
Vikt
75 g

Garanti

Garanti
90 dagars garanti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - 90 dagar
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på