img

Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul

5 795 kr 180 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010483408
  • Tillv. art. nr.
  • SFP-10G-SR=

Produktinformation

The Cisco 10GBASE SFP+ modules offer customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP+ sändar/mottagarmodul
General
Device Type SFP+ transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC/PC multi-mode x 2
Temperatur vid drift
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 70 °C
Service och support
Service & support 90 dagars garanti
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.3 cm
Yttermått djup 5.7 cm
Yttermått höjd 0.9 cm
Vikt 0.075 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR