img

Cisco SFP+ sändar/mottagarmodul

10 Gigabit Ethernet

16 995 kr Exkl. moms 527 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010464832
  • Tillv. art. nr.
  • SFP-10G-LR=

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Produktlinje Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC/PC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR
Max överföringsavstånd 10000 m
Standarder IEEE 802.3ae
Data om huvudprodukten FE: Cisco - switch, FG: Cisco - control processor, FH: Cisco - expansion module, FE: NULL - switch, FE: NULL - NULL
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC/PC single-mode x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.3 cm
Djup 5.7 cm
Höjd 0.9 cm
Vikt 75 g
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Garanti
Garanti 90 dagars garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 90 dagar