img
img
img

HPE SFP+ sändar/mottagarmodul

9 695 kr Exkl. moms 301 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010461951
  • Tillv. art. nr.
  • J9151A

Produktinformation

A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit LR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 10 km on single-mode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare HP
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje HPE
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Enhetstyp SFP+ transceiver module
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 70 °C
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC/UPC single mode x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.4 cm
Yttermått djup 5.6 cm
Yttermått höjd 1.2 cm
Vikt 0.02 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR
General
Form Factor Plug-in module