aI arrow-down-small arrow-down arrow-left-corner arrow-left-small arrow-left arrow-right-corner arrow-right-small arrow-right arrow-up-small arrow-up availability awards badge-employee bag button-click-2 button-click calendar-check calendar carrot cart-clock check-box check circle clock close cloud-2 cloud-safe clouds-download clouds-upload code coffee compact compare computer connect-network contact-user contact conversation credit-card delivery-2 delivery desk diploma doc docs document-license download dustin-symbol-innerdustin-symbol-outerdustin-symbol easy-workplace education email-recieve email-send email equality event-micro fabric folder food gallery gaming gift globen graph hamburger headphones heart heart home idea image info-attention it key kitchen knowledge label laptop leaf list location log-in log-out lounge-zone man-woman market meeting-2 meeting meetings microsoft-365 minus mouse network-wifi-2 network-wifi network office-2 office-3 office-4 office pen phone plus popover-arrow popover-edge-arrow presentation printer question report-doc report-numbers report-stats screen search security-2 security seminar-micro-2 seminar-micro server service services settings shopping-cart-2 shopping-cart-3 shopping-cart-4 shopping-cart-5 shopping-cart silent skip-left skip-right sound speech-bubble-2 speech-bubble star-black-gray star-black star-gray star statistic-2 statistic stop storage switch-account tea-1 tea-2 time-ongoing tomato trash-bin travel upload user-minus user-plus user video-elearnings video-play-button weather-activitet workplace zoom-in zoom-out
HPE SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
HPE SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
HPE SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
HPE SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet
HPE SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet

HPE SFP+ sändar/mottagarmodul 10 Gigabit Ethernet

18 995 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 590 kr/månad i 36 månader
Beställningsvara
Begränsat antal:
HPE artikelnr. J9151A
Dustin artikelnr. 5010461951

Snabbfakta

  • Tillverkare
    Hewlett Packard Enterprise
  • Produkttyp
    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    10 Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP+
  • Vänster kontakttyp
    LC/UPC enkelläge

Vi tipsar

10 Gigabit upp till 10 kilometer med singlemode

Produktegenskaper

  • Warranty and support
A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit LR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 10 km on single-mode fiber.

Specifikation SFP+ sändar/mottagarmodul

Allmänt

Tillverkare
Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje
HPE
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul

Kabel

Vänster kontakttyp
LC/UPC enkelläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 10GBase-LR
Max överföringsavstånd
10,000 m
Standarder
IEEE 802.3ae

Nätverk

Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
10 Gbps
Optisk våglängd
1310 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 10GBase-LR - LC/UPC single-mode x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C

Dimensioner & Vikt

Bredd
1.4 cm
Djup
5.6 cm
Höjd
1.2 cm
Vikt
20 g
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på