img
img
img

HPE SFP+ sändar/mottagarmodul

10 Gigabit Ethernet

18 495 kr Exkl. moms 573 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010461951
  • Tillv. art. nr.
  • J9151A

Snabbfakta

Tillverkare
Hewlett Packard Enterprise
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul
Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Vänster kontakttyp
LC/UPC enkelläge

Nyckelfunktioner

  • Warranty and support

Produktinformation

A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit LR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 10 km on single-mode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje HPE
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC/UPC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR
Max överföringsavstånd 10000 m
Standarder IEEE 802.3ae
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC/UPC single-mode x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.4 cm
Djup 5.6 cm
Höjd 1.2 cm
Vikt 20 g
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm