img
img

Intel Ethernet SFP+ LR Optics

Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet

4 495 kr Exkl. moms 140 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010384078
  • Tillv. art. nr.
  • E10GSFPLR

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Intel
Produktlinje Intel
Modell Ethernet SFP+ LR Optics
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 10GBase-LR
Max överföringsavstånd 10000 m
Standarder RoHS 6/6
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-LR/1000Base-LX - LC single-mode x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm