img
img

Intel Ethernet SFP+ LR Optics

5 095 kr 158 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010384078
  • Tillv. art. nr.
  • E10GSFPLR

Produktinformation

The Intel Ethernet SFP+ LR (Long Range - Max link distance is 10km) Optic is a SFP+ module designed for the Intel Ethernet Converged Network Adapters (X520 family: product codes: E10G43BTDA, E10G41BFSR, E10G42BFSR, E10G41BFLR). This lead free optic module supports rates selectable 1.25 Gb/s to 10.3 Gb/s bit rates. Intel Ethernet - It just works!

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Intel
Förpackad kvantitet 1
Modell Ethernet SFP+ LR Optics
Produktlinje Intel
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP+ sändar/mottagarmodul
General
Device Type SFP+ transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-LR/1000Base-LX - LC single mode x 2
Temperatur vid drift
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 70 °C
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 10GBase-LR