Intel Ethernet Sfp+ Sr Optics 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet

Intel Ethernet Sfp+ Sr Optics 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet

695 kr
Frakt från 139 kr
Kan skickas omgående (10 kvar)
Intel artikelnr. E10GSFPSR
Dustin artikelnr. 5010384077

Snabbfakta

  • Produkttyp
    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP+
10GBase-SR upp till 300 meter
E10GSFPSR med SFP+ erbjuder 10GBase-SR upp till 300 meter över multimodefiber med en våglängd på 850 nm med LC-kontakter.
Intel

Intel

Intel är en av världens ledande tillverkare av datorprocessorer och om du läser detta från en dator så är chansen överhängande att det sitter en Intel-processor i den. Intel står även bakom varumärket Ultrabook och de tillverkar också egna datorer.

Vad gäller de egna datorerna så är det lite mer speciella datorer i form av exempelvis Intel NUC samt Intel Compute Stick. Utöver detta så tillverkar även Intel SSD-diskar och de är utan tvekan en av de ledande utvecklarna av ny teknik inom datorindustrin.

Se mer från Intel

Specifikation Ethernet Sfp+ Sr Optics

Allmänt

Tillverkare
Produktlinje
Modell
Ethernet SFP+ SR Optics
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 10GBase-SR

Nätverk

Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 10GBase-SR
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på