img

Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

11 995 kr Exkl. moms 372 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010372684
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-EX-SMD=

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Enhetstyp SFP (mini-GBIC) transceiver module
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 1000Base-EX - LC/PC single mode x 2
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Nätverksfunktioner Digital Optical Monitoring (DOM) support
Kompatibel standard IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift -5 °C
Högsta temperatur vid drift 85 °C
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.3 cm
Yttermått djup 5.7 cm
Yttermått höjd 0.9 cm
Vikt 0.075 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-EX
General
Form Factor Plug-in module
Service och support
Service & support 1 år