img

Cisco CWDM SFP

33 495 kr 1 039 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010368394
  • Tillv. art. nr.
  • CWDM-SFP-1470=

Produktinformation

A Cisco CWDM SFP is a hot-swappable input and output device that plugs into an SFP port or slot of a Cisco switch or router, linking the port with the fiber-optic network. The Cisco CWDM SFPs are multirate parts that support both Gigabit Ethernet and Fiber Channel (1 Gigabit and 2 Gigabit).

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje Cisco CWDM SFP
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x network - LC/PC single mode x 2
Temperatur vid drift
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 50 °C
Service och support
Service & support 90 dagars garanti
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel, Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel
Networking / Features Full duplex capability
Nätverk
Typ av kablage CWDM