Utökade telefontider under alla helger fram till jul: Lördag och söndag 10─15

img
img
img

Netgear ProSafe AGM731F

SFP fibermodul gigabit multimode

1 095 kr Exkl. moms
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010060051
  • Tillv. art. nr.
  • AGM731F

Produktinformation

The ProSAFE GBIC Module is a LC duplex connector and meets SFP GBIC standard for use with any SFP GBIC compliant slot.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare NETGEAR
Förpackad kvantitet 1
Modell AGM731F
Produktlinje NETGEAR ProSafe
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Enhetstyp SFP (mini-GBIC) transceiver module
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Nätverksfunktioner Full duplex capability
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 40 °C
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.3 cm
Yttermått djup 6.5 cm
Yttermått höjd 0.9 cm
Vikt 0.05 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX
General
Form Factor Plug-in module