Oavsett om du behöver sätta upp ett helt nytt nätverk, bygga ut ett befintligt nätverk eller genomföra en nätverksinstallation har vi produkterna för dig. Här hittar du allt ifrån routrar, nätverksswitchar och produkter inom brandvägg och säkerhet. Vi har nätverksprodukter från tillverkare som Ubiquiti, Cisco, Zyxel, Netgear och många fler som hjälper dig att bygga ett pålitligt och säkert nätverk (WiFi). Hemma eller på kontoret.

Har du frågor gällande vårt sortiment av nätverksprodukter? Tveka inte att kontakta oss.

Filter

Allied Telesis Net.Cover Premium Preferred 3 år
Artikelnr. 5011155050 Tillv. art. nr. AT-AR2010V-NCP3
    Kan skickas omgående
    1 695 krExkl. moms
    Allied Telesis AT-MC102XL Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)
    Artikelnr. 5010046755 Tillv. art. nr. AT-MC102XL-60
    • Produkttyp Fibermediekonverterare
    • Överföringshastighet 100 Mbps
    • Vänster kontakttyp RJ-45
    • Höger kontakttyp SC-läge (multi-mode)
    Beräknat 2024-01-03
    2 595 krExkl. moms
    Allied Telesis AT-MMC2000/LC-60
    Allied TelesisAT-MMC2000/LC-60
    Artikelnr. 5011129529 Tillv. art. nr. AT-MMC2000/LC-960
      Beställningsvara
      3 745 krExkl. moms
      Allied Telesis AT MMC2000/SP Fibermediekonverterare RJ-45 SFP (mini-GBIC)
      Artikelnr. 5011075323 Tillv. art. nr. AT-MMC2000/SP-960
      • Produkttyp Fibermediekonverterare
      • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
      • Överföringshastighet 1,000 Mbps
      • Vänster kontakttyp RJ-45
      Beställningsvara
      3 245 krExkl. moms
      Allied Telesis AT-2711FX/SC
      Allied TelesisAT-2711FX/SC
      Artikelnr. 5011214369 Tillv. art. nr. AT-2711FX/SC-901
      • Tillverkare Allied Telesis
      • Typ av portar 10/100
      • Dataöverföringshastighet 0.1 Gbps
      • Styrkrets BCM5752
      Beställningsvara
      2 245 krExkl. moms
      Allied Telesis AT-MMCR18 Media Conversion Chassis
      Artikelnr. 5011146077 Tillv. art. nr. AT-MMCR18-60
      • Tillverkare Allied Telesis
      • Höjd (U-format) 2
      • Antal installerade moduler 0
      • Antal moduler som stöds 18
      Beställningsvara
      8 995 krExkl. moms
      Allied Telesis AT MMC200/LC Fibermediekonverterare RJ-45 LC multiläge
      Artikelnr. 5011136133 Tillv. art. nr. AT-MMC200/LC-60
      • Produkttyp Fibermediekonverterare
      • Länkprotokoll Fast Ethernet
      • Överföringshastighet 100 Mbps
      • Vänster kontakttyp RJ-45
      Beställningsvara
      2 495 krExkl. moms
      Allied Telesis AR2010V VPN Router
      Allied TelesisAR2010V VPN Router
      Artikelnr. 5011152261 Tillv. art. nr. AT-AR2010V-50
      • Tillverkare Allied Telesis
      • Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
      • Formfaktor Extern
      Beställningsvara
      7 195 krExkl. moms
      Allied Telesis AT MMC200/SC
      Allied TelesisAT MMC200/SC
      Artikelnr. 5011136134 Tillv. art. nr. AT-MMC200/SC-60
        Beställningsvara
        1 295 krExkl. moms
        Allied Telesis AR2050V VPN Router
        Allied TelesisAR2050V VPN Router
        Artikelnr. 5011155047 Tillv. art. nr. AT-AR2050V-50
        • Tillverkare Allied Telesis
        • Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
        • Formfaktor Extern
        Beställningsvara
        7 195 krExkl. moms
        Allied Telesis AT MC101XL Fibermediekonverterare
        Artikelnr. 5011136154 Tillv. art. nr. AT-MC101XL-60
        • Produkttyp Fibermediekonverterare
        • Länkprotokoll Ethernet
        • Överföringshastighet 100 Mbps
        • Max överföringsavstånd 2 km
        Beställningsvara
        2 595 krExkl. moms
        Allied Telesis AT-MMCR-PWR-AC
        Allied TelesisAT-MMCR-PWR-AC
        Artikelnr. 5011146076 Tillv. art. nr. AT-MMCR-PWR-AC-60
          Beställningsvara
          3 195 krExkl. moms
          Allied Telesis AT-DMC1000/LC Fibermediekonverterare RJ-45 LC multiläge
          Artikelnr. 5011136136 Tillv. art. nr. AT-DMC1000/LC-50
          • Produkttyp Fibermediekonverterare
          • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
          • Överföringshastighet 1,000 Mbps
          • Vänster kontakttyp RJ-45
          Beställningsvara
          3 795 krExkl. moms
          Allied Telesis AT MMC2000
          Allied TelesisAT MMC2000
          Artikelnr. 5011097981 Tillv. art. nr. AT-MMC2000/SC-60
            Beställningsvara
            2 495 krExkl. moms
            Allied Telesis Net.Cover Premium Utökat serviceavtal 1 år
            Artikelnr. 5011154987 Tillv. art. nr. AT-AR2050V-NCP1
              Beställningsvara
              695 krExkl. moms
              Allied Telesis AT-PC2000/LC Fibermediekonverterare SFP (mini-GBIC) RJ-45
              Artikelnr. 5011136374 Tillv. art. nr. AT-PC2000/LC-60
              • Produkttyp Fibermediekonverterare
              • Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
              • Överföringshastighet 1,000 Mbps
              • Vänster kontakttyp SFP (mini-GBIC)
              Beställningsvara
              5 095 krExkl. moms
              Allied Telesis AT-DMC1000/SC Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)
              Artikelnr. 5011136137 Tillv. art. nr. AT-DMC1000/SC-50
              • Produkttyp Fibermediekonverterare
              • Länkprotokoll Gigabit Ethernet
              • Överföringshastighet 1,000 Mbps
              • Vänster kontakttyp RJ-45
              Beställningsvara
              3 795 krExkl. moms
              Allied Telesis CentreCOM XS916MXS
              Allied TelesisCentreCOM XS916MXS
              Artikelnr. 5011136153 Tillv. art. nr. AT-XS916MXS-50
              • Tillverkare Allied Telesis
              • Formfaktor Rackmonterbar, Skrivbordsmodell, Väggmonterbar
              • Ethernettyp 10 Gigabit Ethernet
              • Nätverksportar 4
              Beställningsvara
              31 995 krExkl. moms

              Visar 18 av 1 produkter