Är du redan hybrid eller behöver du Jabras hjälp?
Kämpar du fortfarande med din inbyggda webbkamera och hörlurarna som följde med din mobil? Om svaret är ”ja” borde du titta närmare på Jabras videokonferensverktyg och headsets som tagits fram specifikt för professionell användning.
Att Jabras enheter tagits fram för professionell användning innebär att webbkameror, konferenstelefoner och headsets är certifierade av och för Microsoft Teams och Zoom. För enkel anslutning och snabbt samarbete. Dessutom är utrustningen enkel att integrera. Lägg därtill att du får en hel uppsättning funktioner som t.ex. optimerade samtalskontroller och ”upptaget-ljus” som syns i 360°.
Du skulle inte skära en pizza med en sked
Inte heller skulle du ta en springtur i tofflorna. Så varför använder du utrustning som inte är designad för professionell användning för att ringa viktiga jobbsamtal? Jabras Evolve2-serie med professionella headset uppfyller, med hjälp av sin avancerade brusreduceringsteknik, Microsofts Open Office-krav. Det innebär att du kan vara säker på att du kommer att höras tydligt även i öppna och bullriga miljöer.
Jabra drar nytta av AI
Videokonferenser är viktigare än någonsin när vi kämpar med att jobba flexibelt, försöka hålla kontakten och vara produktiva. PanaCast 20 är nästa generations intelligenta, säkra och portabla videokonferensverktyg från Jabra. Den inbyggda avancerade AI-tekniken analyserar och justerar din bild i realtid, så att du alltid är i centrum av bilden och har optimalt ljus.