Direktronik Keystone LC Singlemode

DirektronikKeystone LC Singlemode

85 kr
Frakt från 139 kr
Direktronik artikelnr. 111-2092
Dustin artikelnr. 5011074284

Snabbfakta

  • Tillverkare
  • Vägguttagskontakter
    LC MM
  • Kontaktdon
    2 x LC enkelläge hona
  • Teknik
    Fiberoptisk
Genomföringsdon för Keystone-paneler med LC-fiberanslutningar
Med de vanligaste fiberkontakterna nu också i Keystone-utförande blir det lätt att blanda fiber med andra kopparanslutningar för RJ45, HDMI, BNC, USB etc i samma paneler och uttag. Därmed kan panelerna i högre grad fullbestyckas istället för, som brukligt, ha separata paneler för fiber i racket. Effektivt och utrymmesbesparande!

Keystone-uttagen för SC simplex och LC duplex är utformade som ett standardskarvstycke och passar alla paneler, väggboxar och uttag förberedda för Keystone.

Specifikation Keystone LC Singlemode

Allmänt

Tillverkare
Modell
11-2090
Förpackad kvantitet
1

Keystonemodul

Vägguttagskontakter
LC MM
Kontaktdon
2 x LC enkelläge hona
Antal portar
1 port
Teknik
Fiberoptisk
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på