Direktronik Keystone LC Singlemode

Direktronik Keystone LC Singlemode 

95 kr
Frakt från 139 kr
Direktronik artikelnr. 111-2092
Dustin artikelnr. 5011074284
Genomföringsdon för Keystone-paneler med LC-fiberanslutningar
Variant: Genomgångsdon LC singlemode duplex, blå/vit

Med de vanligaste fiberkontakterna nu också i Keystone-utförande blir det lätt att blanda fiber med andra kopparanslutningar för RJ45, HDMI, BNC, USB etc i samma paneler och uttag. Därmed kan panelerna i högre grad fullbestyckas istället för, som brukligt, ha separata paneler för fiber i racket. Effektivt och utrymmesbesparande!

Keystone-uttagen för SC simplex och LC duplex är utformade som ett standardskarvstycke och passar alla paneler, väggboxar och uttag förberedda för Keystone.
Direktronik

Direktronik

Vi erbjuder ett brett urval av produkter från DirekTronik. Utforska vårt sortiment för att hitta högkvalitativa produkter som passar dina behov.

Se mer från Direktronik
Det finns ingen specifikation för denna produkt.
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på