Hej! Du använder en gammal webbläsare. Om du vill använda alla funktioner på vår webbplats rekommenderar vi att du besöker oss i en annan webbläsare, till exempel Google Chrome eller Microsoft Edge.

Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet
Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet
Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet
Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet
Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet
Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet

StartechCisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC 10 Gigabit Ethernet

2 095 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 65 kr/månad i 36 månader
Kan skickas inom 48h
Startech artikelnr. SFP10GSRST
Dustin artikelnr. 5011071660

Snabbfakta

  • Tillverkare
    StarTech.com
  • Produkttyp
    SFP+ sändar/mottagarmodul
  • Länkprotokoll
    10 Gigabit Ethernet
  • Kompatibel modultyp
    1 x SFP+
  • Vänster kontakttyp
    LC multiläge

Produktegenskaper

  • Kostnadseffektiv ersättare för MSA- eller Cisco-kompatibel utrustning
  • Förläng nätverksanslutningen med upp till 300 m
Den Cisco-kompatibla 10GBase-SR SFP+ fibersändtagarmodulen SFP10GSRST 850 nm MM LC med DDM - 300 m är byggd i enlighet med MSA-standarder (Multi-Sourcing Agreement) och är ett kostnadseffektivt sätt att lägga till, ersätta eller Den Cisco kompatibla 10GBase-SR SFP+ fibersändtagarmodulen SFP10GSRST 850nm MM LC med DDM - 300m är byggd i enlighet med MSA-standarder (Multi-Sourcing Agreement) och är ett kostnadseffektivt sätt att lägga till, ersätta eller uppgradera en 10Gb SFP+ LC-port i multiläge på din fibernätverksutrustning eller fibermediaomvandlare Denna LC SFP+/mini-GBIC-modul stöder dataöverföringshastigheter på upp till 11,1Gbps samt DDM (Digital Diagnostics Monitoring) och kan installeras i en fibernätverksenhet med en MSA- eller Cisco-kompatibel 10GbE SFP+-port. Denna skalbara och praktiska fibersändtagare har hotplug så att du kan installera modulen utan att avbryta nätverkstrafik eller starta om enheten.

Specifikation Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC

Allmänt

Tillverkare
StarTech.com
Produktlinje
StarTech.com Cisco Compatible
Modell
10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC - 300m (DDM)
Förpackad kvantitet
1
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul

Kabel

Vänster kontakttyp
LC multiläge

SFP-modul

Formfaktor
Insticksmodul
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Typ av kablage
Ethernet 10GBase-SR
Max överföringsavstånd
300 m
Funktioner
Digital diagnostik, Fullt duplexläge, Halvduplexläge
Standarder
FCC, Laser Class 1, MSA, RoHS, UL, IEEE 802.3ae

Nätverk

Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet
11.1 Gbps
Optisk våglängd
850 nm

Hårdvaruspecifikation

Gränssnitt
1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multiläge hona x 2
Min driftstemperatur
0 °C
Max driftstemperatur
70 °C
Luftfuktighet vid drift
30 - 70%

Dimensioner & Vikt

Bredd
1.2 cm
Djup
6 cm
Höjd
1 cm
Vikt
17 g

Garanti

Garanti
Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer
Begränsad garanti - livstid
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på