img
img

Startech Cisco kompatibel 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC

10 Gigabit Ethernet

2 295 kr Exkl. moms 72 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • 48 timmar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5011071660
  • Tillv. art. nr.
  • SFP10GSRST

Snabbfakta

Tillverkare
StarTech.com
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul
Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Vänster kontakttyp
LC multiläge

Produktegenskaper

  • Kostnadseffektiv ersättare för MSA- eller Cisco-kompatibel utrustning
  • Förläng nätverksanslutningen med upp till 300 m

Produktinformation

Den Cisco-kompatibla 10GBase-SR SFP+ fibersändtagarmodulen SFP10GSRST 850 nm MM LC med DDM - 300 m är byggd i enlighet med MSA-standarder (Multi-Sourcing Agreement) och är ett kostnadseffektivt sätt att lägga till, ersätta eller Den Cisco kompatibla 10GBase-SR SFP+ fibersändtagarmodulen SFP10GSRST 850nm MM LC med DDM - 300m är byggd i enlighet med MSA-standarder (Multi-Sourcing Agreement) och är ett kostnadseffektivt sätt att lägga till, ersätta eller uppgradera en 10Gb SFP+ LC-port i multiläge på din fibernätverksutrustning eller fibermediaomvandlare Denna LC SFP+/mini-GBIC-modul stöder dataöverföringshastigheter på upp till 11,1Gbps samt DDM (Digital Diagnostics Monitoring) och kan installeras i en fibernätverksenhet med en MSA- eller Cisco-kompatibel 10GbE SFP+-port. Denna skalbara och praktiska fibersändtagare har hotplug så att du kan installera modulen utan att avbryta nätverkstrafik eller starta om enheten.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare StarTech.com
Produktlinje StarTech.com Cisco Compatible
Modell 10GBase-SR SFP+ Fiber Module LC - 300m (DDM)
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR
Max överföringsavstånd 300 m
Funktioner Halvduplexläge, Fullt duplexläge, Digital diagnostik
Standarder FCC, RoHS, Laser Class 1, MSA, UL
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 11.1 Gbps
Optisk våglängd 850 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Luftfuktighet vid drift 30 - 70%
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.2 cm
Djup 6 cm
Höjd 1 cm
Vikt 17 g
Garanti
Garanti Begränsad livstidsgaranti
Garanti detalljer Begränsad garanti - livstid