img

TP-Link MC210CS

535 kr Exkl. moms Kampanjpris
595 kr Exkl. moms Ordinarie pris
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010968223
  • Tillv. art. nr.
  • MC210CS

Produktinformation

Uppfyller IEEE 802.3ab och IEEE 802.3z.
Tillför switchkonfiguration av Force / Auto överföringsläget för FX-port.
Förlänger fiberavståndet upp till 15km.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare TP-LINK Technologies
Förpackad kvantitet 1
Modell MC210CS
Produktlinje TP-LINK
Formfaktor Extern
Nätverkstyp Fibermediekonverterare
Enhetstyp Fibre media converter
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Nätverksfunktioner Flow control, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), full duplex mode
Kompatibel standard IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Strömtillförsel
Typ av nätdel Extern strömadapter
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 40 °C
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 female ¦ 1 x Ethernet 1000Base-FX - SC single mode female x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 9.5 cm
Yttermått djup 7.3 cm
Yttermått höjd 2.7 cm
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-FX, Ethernet 1000Base-T
General
Form Factor External