Beställ senast 20/12 (19/12 Gotland och ovan Östersund) för leverans innan jul. Gäller lagerförda varor.

img

TP-Link MC210CS

Gigabit Ethernet

  • Lagerstatus: Kan skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010968223
  • Tillv. art. nr.
  • MC210CS

Produktinformation

Uppfyller IEEE 802.3ab och IEEE 802.3z.
Tillför switchkonfiguration av Force / Auto överföringsläget för FX-port.
Förlänger fiberavståndet upp till 15km.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare TP-LINK
Produktlinje TP-LINK
Modell MC210CS
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp Fibermediekonverterare
Kabel
Vänster kontakttyp RJ-45
Höger kontakttyp SC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Extern
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-FX, Ethernet 1000Base-T
Max överföringsavstånd 15000 m
Funktioner Flödeskontroll, Fullt duplexläge, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X)
Standarder IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-FX - SC single-mode hona x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona
Statusindikatorer Strömförsörjning, Länk/akvititet, Mottagning
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 40 °C
Luftfuktighet vid drift 10 - 90%
Dimensioner & Vikt
Bredd 9.5 cm
Djup 7.3 cm
Höjd 2.7 cm
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm