Cisco X2

10 495 kr 326 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010109615
  • Tillv. art. nr.
  • X2-10GB-SR=

Produktinformation

The Cisco 10GBASE X2 modules offer customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.The Cisco 10GBASE-SR Module supports a link length of 26 m on standard FDDI grade MMF. Using 2000 MHz km*MMF (OM3), up to 300 m link lengths are possible.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp X2-mottagar/sändarmodul
Service och support
Service & support 90 dagars garanti
Service & Support detaljer 90 dagar
Service & Support 90 dagar
General
Device Type X2 transceiver module
Form Factor Plug-in module
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Mått och vikt
Yttermått bredd 3.6 cm
Yttermått djup 9.1 cm
Yttermått höjd 1.3 cm
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR