Optiska fiberkablar används för att överföra data över långa avstånd i höga hastigheter. Till skillnad från traditionella kopparkablar använder optiska fiberkablar ljus för att överföra data, vilket gör dem snabbare och mer tillförlitliga. Dessa kablar finns i olika längder och konfigurationer för att passa olika tillämpningar. De är utformade för att tillgodose behoven hos företag som kräver höghastighetsdataöverföring. Med optiska fiberkablar kan du vara säker på att dina data överförs snabbt och säkert.

Filter

kr
kr
Ubiquiti Nätverkskabel 30.48m LC LC

Ubiquiti

Nätverkskabel 30.48m LC LC

Artikelnr. 5011047440 Tillv. art. nr. FC-SM-100
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Produktens färg Svart
48 timmar
1 219 krExkl. moms
Ubiquiti Nätverkskabel 60.96m LC LC

Ubiquiti

Nätverkskabel 60.96m LC LC

Artikelnr. 5011185905 Tillv. art. nr. FC-SM-200
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Produktens färg Svart
48 timmar
1 359 krExkl. moms
Ubiquiti Fiberoptisk kabel 91.44m LC LC

Ubiquiti

Fiberoptisk kabel 91.44m LC LC

Artikelnr. 5011108004 Tillv. art. nr. FC-SM-300
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Produktens färg Svart
48 timmar
1 729 krExkl. moms
Ubiquiti UniFi 0.5m LC LC OM3

Ubiquiti

UniFi 0.5m LC LC OM3

Artikelnr. 5011227153 Tillv. art. nr. UOC-0.5
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Produktens färg Aqua
15 kvar
204 krExkl. moms
Ubiquiti UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

Ubiquiti

UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

Artikelnr. 5011232311 Tillv. art. nr. UF-SM-PATCH-APC-APC
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik G.657.A1
  • Kontaktens poleringstyp APC
8 kvar
129 krExkl. moms
Ubiquiti UniFi 5m LC LC OM3

Ubiquiti

UniFi 5m LC LC OM3

Artikelnr. 5011227157 Tillv. art. nr. UOC-5
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Produktens färg Aqua
1 kvar
316 krExkl. moms
Ubiquiti UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

Ubiquiti

UFiber 1.2m SC SC G.657.A1

Artikelnr. 5011232310 Tillv. art. nr. UF-SM-PATCH-UPC-APC
  • Anslutning 1 SC
  • Anslutning 2 SC
  • Typ av fiberoptik G.657.A1
  • Kontaktens poleringstyp UPC
Beräknat 2024-08-21
89 krExkl. moms
Ubiquiti UniFi 1m LC LC OM3

Ubiquiti

UniFi 1m LC LC OM3

Artikelnr. 5011227154 Tillv. art. nr. UOC-1
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Produktens färg Aqua
Beställningsvara
236 krExkl. moms
Ubiquiti UniFi 2m LC LC OM3

Ubiquiti

UniFi 2m LC LC OM3

Artikelnr. 5011227155 Tillv. art. nr. UOC-2
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Produktens färg Aqua
Beställningsvara
260 krExkl. moms
Ubiquiti UniFi 3m LC LC OM3

Ubiquiti

UniFi 3m LC LC OM3

Artikelnr. 5011227156 Tillv. art. nr. UOC-3
  • Anslutning 1 LC
  • Anslutning 2 LC
  • Typ av fiberoptik OM3
  • Produktens färg Aqua
3-4 dagar
292 krExkl. moms

Visar 10 av 10 produkter