Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX
Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX
Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX
Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX
Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX
Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX

Startech StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX 

745 kr
Frakt från 139 kr
Kan skickas inom 48h
Startech artikelnr. J4859CST
Dustin artikelnr. 5011307197

Snabbfakta

  • Gränssnittstyp
    SFP
  • SFP transceiver typ
    Fiberoptik
  • Fiberoptiska kontakten
    LC
  • Stöd för MMF (Multi-mode fiber)
    Ja
  • Maximal dataöverföringshastighet
    1250 Mbit/s

Produktegenskaper

  • 100 % kompatibilitet med HP J4859C garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
  • Kan hotswappas med fiberoptiska moduler
  • Låg strömförbrukning, mindre än 1 W

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkel- och multiläge | LC | 10 km | LivstidsgarantiJ4859CST är en HPE J4859C-kompatibel fibersändtagarmodul som utformats, programmerats och testats för att fungera med HPE®-switchar och -routrar. Den ger tillförlitlig 1 GbE-anslutning över fiberkabel för 1000BASE-LX-kompatibla nätverk med ett maximalt avstånd på upp till 10 km. Tekniska specifikationer: - Våglängd: 1310 nm- Maximal dataöverföringshastighet: 1,25 Gbps- Typ: Fiber i enkelläge/multiläge- Anslutning: LC-kontakt- Maximalt överföringsavstånd: 10 km- Medeltid mellan fel (MTBF): 3 092 408 timmar- Strömförbrukning: Mindre än 1 Watt- Digital Diagnostics Monitoring (DDM): JaSFP-fibermodulen är hot-swappable, vilket underlättar uppgraderingar och byten genom färre nätverksstörningar. StarTech.com SFP:er Alla StarTech.coms SFP- och SFP+-sändarmoduler täcks av en livstidsgaranti och kostnadsfri teknisk livstidssupport på flera språk. StarTech.com erbjuder ett brett utbud av SFP-moduler och direktanslutna SFP-kablar, vilket ger dig den bekvämlighet och tillförlitlighet du behöver för att garantera tillförlitlig nätverksprestanda.The StarTech.com Advantage

Startech

Startech

Startech är ett kanadensiskt företag som tillverkar tillbehör och adaptrar av olika slag. Företagets grundidé är att de erbjuder lite mer udda tillbehör, adaptrar och sladdar som annars kan vara svåra att få tag på. Bland Startechs sortiment hittar du bland annat el-adaptrar, KVM-switchar, kontrollerkort, dockningsstationer och mycket mycket mer.

Se mer från Startech

Specifikation StarTech.com HPE J4859C-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX

Allmänt

Varumärke
StarTech.com

Prestanda

SFP transceiver typ
Fiberoptik
Maximal dataöverföringshastighet
1250 Mbit/s
Gränssnittstyp
SFP
Stöd för MMF (Multi-mode fiber)
Ja
Fiberoptiska kontakten
LC
Maximal överföringshastighet avstånd
10000 m
Våglängd
1310 nm
Kommunikationsstandarder
IEEE 802.3z
Digital diagnostikövervakning (DDM)
Ja
Duplex systemet
Fullständig
Auto MDI / MDI-X
Ja

Egenskaper

Produktens färg
Silver
Certifiering
FCC, UL, CE
Byte under drift (hotswap)
Ja
Medeltid mellan fel (MTBF)
3092408 h

Strömtillförsel

Strömförbrukning (vanlig)
1 W

Miljökrav

Temperatur vid drift
0 - 70 °C
Temperaturintervall (förvaring)
-40 - 85 °C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet
5 - 95 %

Vikt & dimension

Bredd
14 mm
Djup
57 mm
Höjd
13 mm
Vikt
16 g

Förpackning

Antal produkter som medföljer
1 pc(s)
Förpackningens bredd
118 mm
Låddjup
93 mm
Höjd
32 mm
Vikt inkl. förpackning
45 g

Tekniska data

Hållbarhetscertifiering
RoHS

Logistikdata

Ytterförpackningens bredd
347 mm
Harmonized System (HS)-kod
85369010
Ytterförpackningens längd
412 mm
Ytterförpackningens höjd
355 mm
Produkter per ytterförpackning
100 pc(s)
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på