Ubiquiti UniFi 1m LC LC OM3

Ubiquiti UniFi 1m LC LC OM3

236 kr
Frakt från 139 kr
Ubiquiti artikelnr. UOC-1
Dustin artikelnr. 5011227154

Snabbfakta

  • Anslutning 1
    LC
  • Anslutning 2
    LC
  • Typ av fiberoptik
    OM3
  • Produktens färg
    Aqua
Det finns ingen beskrivning för denna produkt.
Ubiquiti

Ubiquiti

Ubiquiti har en unik plats på nätverksmarknaden. UniFi-seriens accessspunkter, switchar och routrar samspelar i ett unikt licensfritt ekosystem där allt är knutet till den intuitiva och användarvänliga kontrollern. Det finns flertalet andra serier för nätverksbryggor, övervakning och passagesystem - allt med fokus på prestanda, design och användarvänlighet.

Vill du ha stabil och snabb WiFi hemma eller på kontoret? Ubiquitis UniFi-serie är ett licensfritt ekosystem av nätverksprodukter som passar alltifrån enskilda användare till stora fotbollsarenor. På vår fokussida går vi igenom grunderna i ekosystemet och visar hur enkelt det är att använda. Läs mer här.

Se mer från Ubiquiti

Specifikation UniFi

Allmänt

Varumärke

Egenskaper

Kabellängd
1 m
Anslutning 1
LC
Anslutning 2
LC
Typ, kontakt 1
Hane
Typ, kontakt 2
Hane
Typ av fiberoptik
OM3
Produktens färg
Aqua
Typ av ethernet-gränssnitt
10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet
10 Gbit/s
Våglängder som stöds
850,1310 nm

Förpackning

Antal per förpackning
1 pc(s)

Logistikdata

Harmonized System (HS)-kod
85447000
Det finns inga tillbehör för denna produkt.