aI arrow-down-small arrow-down arrow-left-corner arrow-left-small arrow-left arrow-right-corner arrow-right-small arrow-right arrow-up-small arrow-up availability awards badge-employee bag button-click-2 button-click calendar-check calendar carrot cart-clock check-box check circle clock close cloud-2 cloud-safe clouds-download clouds-upload code coffee compact compare computer connect-network contact-user contact conversation credit-card delivery-2 delivery desk diploma doc docs document-license download dustin-symbol-innerdustin-symbol-outerdustin-symbol easy-workplace education email-recieve email-send email equality event-micro fabric folder food gallery gaming gift globen graph hamburger headphones heart heart home idea image info-attention it key kitchen knowledge label laptop leaf list location log-in log-out lounge-zone man-woman market meeting-2 meeting meetings microsoft-365 minus mouse network-wifi-2 network-wifi network office-2 office-3 office-4 office pen phone plus popover-arrow popover-edge-arrow presentation printer question report-doc report-numbers report-stats screen search security-2 security seminar-micro-2 seminar-micro server service services settings shopping-cart-2 shopping-cart-3 shopping-cart-4 shopping-cart-5 shopping-cart silent skip-left skip-right sound speech-bubble-2 speech-bubble star-black-gray star-black star-gray star statistic-2 statistic stop storage switch-account tea-1 tea-2 time-ongoing tomato trash-bin travel upload user-minus user-plus user video-elearnings video-play-button weather-activitet workplace zoom-in zoom-out
Black Box KVX KVM Extender (Incl. 2 SFP's) - MM Fiber DVI-I
Black Box KVX KVM Extender (Incl. 2 SFP's) - MM Fiber DVI-I
Black Box KVX KVM Extender (Incl. 2 SFP's) - MM Fiber DVI-I
Black Box KVX KVM Extender (Incl. 2 SFP's) - MM Fiber DVI-I

Black Box KVX KVM Extender (Incl. 2 SFP's) - MM Fiber DVI-I

8 595 kr
Frakt från 139 kr
Hyr från 267 kr/månad i 36 månader
Beställningsvara
Black Box artikelnr. KVXLCF-100-SFP-BUN2
Dustin artikelnr. 5011210294

Snabbfakta

  • Max överföringsavstånd
    2,000 m
  • Standarder som följs
    USB 1.1, USB 2.0
  • Märke
    Black Box

Specifikation KVX KVM Extender (Incl. 2 SFP's) - MM Fiber DVI-I

Service och support (specifikationer)

Service och support
Begränsad garanti - 2 år

Allmänt

Tillverkare
Black Box
Produktlinje
Black Box KVX Series
Modell
KVM Extender over Fiber - Single-Head, DVI-I, USB 2.0, Serial, Audio, Local Video
Förpackad kvantitet
1

KVM

KVM max stödd videoupplösning
1920 x 1200
Tangentbords-/musgränssnitt
USB
KVM V-synkroniseringsförhållande vid max upplösning
60 Hz

Nätverk

Typ
Förlängare för tangentbord/video/mus/seriell/USB
Funktioner
EDID Pass-Through, Metallhölje
Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Max överföringsavstånd
2,000 m
Statusindikatorer
Strömförsörjning
Standarder som följs
USB 1.1, USB 2.0

Tillhandahållet gränssnitt

Gränssnitt
1 x DVI-I, 1 x RS-232 - DB-9, 1 x ljud (inmatning) - mini jack, 1 x ljud (utmatning) - mini jack, 4 x USB 2.0 - Type A

Nätdel

Typ
Extern strömadapter
Installerat antal
2

Diverse

Färgkategori
Svart
Inkluderade tillbehör
2 st. SFP-sändtagare med flera lägen (1310 nm)
Rackmonteringssats
Tillval
Höjd (U-format)
1
Standarder som följs
DDC, DDC-2, DDC-2B

Mått och vikt

Bredd
18 cm
Djup
8.3 cm
Höjd
2.1 cm

Miljöparametrar

Min temperatur vid drift
0 °C
Max temperatur vid drift
50 °C
Luftfuktighet vid drift
0 - 80% (icke-kondenserande)

Service och support

Typ
2 års garanti
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på