img

Pro Optix SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: HP JD102B)

Fast Ethernet

  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5011126018
  • Tillv. art. nr.
  • JD102B-O

Produktinformation

Pro Optix JD102B-O är likvärdig med HPs orginaltransciever. Dataöverföringshastigheten är 100 Mbp/s och den använder våglängden 1310nm. Produkten levereras med 3 Års garanti.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Pro Optix
Produktlinje Pro Optix
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC enkelläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
OEM-Artikelnummer HP JD102B
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 100Base-FX
Max överföringsavstånd 2000 m
Funktioner Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Nätverk
Länkprotokoll Fast Ethernet
Överföringshastighet 0.1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 100Base-FX - LC single-mode hona x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Garanti
Garanti 3 års garanti
Garanti detalljer Begränsad garanti - 3 år