img

HPE Aruba SFP LC MM

Gigabit Ethernet

Gigabit-SFP med LC Multimode-anslutning

  • Lagerstatus: Kan skickas omgående 15 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5011071889
  • Tillv. art. nr.
  • J4858D

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje Aruba
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX
Max överföringsavstånd 500 m
Standarder OM2
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.5 cm
Djup 5.3 cm
Höjd 1.3 cm
Vikt 20 g