img

Cisco 819 Non-Hardened Secure Multi-Mode 4G LTE M2M Integrated Services Router With Wi-FI

17 999 kr Exkl. moms 559 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010926249
  • Tillv. art. nr.
  • C819GW-LTE-GA-EK9

Specifikationer

Expansion/Anslutning
Anslutningar WAN : 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ LAN : 4 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 ¦ Management : 1 x RJ-45 ¦ USB : 1 x mini-USB Type A
Expansionsplatser 2 (total) / 2 (free) x SIM
Allmänt
Nätverkstyp Router
Krypteringsalgoritm PKI, 128-bitars AES, 192-bitars AES, 256 bitars AES, DES, Tredubbel DES, SSL
Enhetstyp Router - 4-port switch (integrated)
Remote Management Protocol Telnet, SNMP 3, HTTP, HTTPS, SSH, CLI
Färg Svart, Blå, Grå
Extra funktioner NAT support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), DiffServ support, MAC address filtering, IPv6 support, Low-latency queuing (LLQ), Class-Based Weighted Fair Queuing (CBWFQ), Weighted Fair Queuing (WFQ), Spanning Tree Protocol (STP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Link Fragmentation and Interleaving (LFI), Dynamic Multipoint VPN (DMVPN), Virtual Route Forwarding-Lite (VRF-Lite), DNS proxy, Bidirectional Forwarding Detection (BFD), IPv4 support, 2T3R MIMO technology, Hot Standby Router Protocol (HSRP) support, Management Information Base (MIB), Class of Service (CoS), 802.1x authentication, DiffServ Code Point (DSCP) support, Storm Control
General
RAM 1 GB (installed) / 1 GB (max)
Flash Memory 1 GB (installed) / 1 GB (max)
Encryption Algorithm DES, Triple DES, SSL, PKI, 128-bit AES, 192-bit AES, 256-bit AES
Authentication Method RADIUS, TACACS+
Status Indicators System, active, WLAN, WAN, 3G, 4G, GPS
Routing Protocol OSPF, RIP-1, RIP-2, BGP, EIGRP, HSRP, VRRP, NHRP, IGMPv3, GRE, policy-based routing (PBR), WCCP, Bidirectional Forwarding Detection (BFD)
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet
Nätverks/transportprotokoll L2TPv3, DDNS, RTP, L2TP, RSVP, FTP, DHCP, DNS
Protokoll för administration på distans HTTPS, SSH, CLI, Telnet, SNMP 3, HTTP
Antal WAN-portar 1
Mått och vikt
Yttermått bredd 19.6 cm
Yttermått djup 22.9 cm
Yttermått höjd 4.2 cm
Vikt 1 kg
Nätverk
Formfaktor Skrivbordsmodell
Nätverksprotokoll GRE, PBR (policy-based routing), WCCP, Bidirectional Forwarding Detection (BFD), OSPF, RIP-1, RIP-2, BGP, EIGRP, HSRP, VRRP, NHRP, IGMPv3
Service och support
Service & support 1 år