IBM SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

23 495 kr 729 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010820169
  • Tillv. art. nr.
  • 45W1216

Produktinformation

The IBM 45W1216 features a longwave 8 Gbps SFP fiber optic transceiver, and is designed to support 2, 4 or 8 Gbps Fiber Channel connections at distances up to 10 km (6.2 miles), while using the appropriate 9.0/125 micrometer single mode fiber optic cable.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare IBM
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje IBM
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x 8Gb Fibre Channel ( long wave )
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 8Gb Fibre Channel (Long Wave), 8 GB fiberkanal (långvåg)
Dataöverföringshastighet 8500 Mbps
Network & Communication
Data Link Protocol 8Gb Fibre Channel (Long Wave)
Nätverk
Typ av kablage Fiberoptisk