img

HPE Intel

5 295 kr 164 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010782769
  • Tillv. art. nr.
  • C3N53AA

Produktinformation

En 10-Gigabits transceiver i formatet SFP+ som stöder 10-Gigabit SR-standarden och ger upp till 300 m 10-Gigabits-anslutning över multimode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare HP
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje Intel
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP+ sändar/mottagarmodul
General
Device Type SFP+ transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.38 cm
Yttermått djup 5.57 cm
Yttermått höjd 1.19 cm
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR