img

Moxa EtherDevice Switch EDS-205a

1 399 kr
  • Lagerstatus: Skickas omgående 6 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010627965
  • Tillv. art. nr.
  • EDS-205A

Snabbfakta

Antal portar
5
SFP Standard
Nej
Fläkt
Nej

Nyckelfunktioner

  • 10/100BaseT (X) (RJ45-kontakt), 100BaseFX (multi / single-mode, SC eller ST-kontakt)
  • IP30 aluminiumchassi
  • Robust hårdvarudesign väl lämpad för krävande miljöer (klass I Div. 2 / ATEX) och maritima miljöer (DNV / GL)

Produktinformation

Liten switch för industriella applikationer. Byggs med enkelhet in i skåp med DIN-skena. Redundant strömmatning.
Mått(BxDxH): 30x79x115mm

Specifikationer

Anslutningar
LAN-port (10/100 Mbps) (RJ-45) 5 st