img
img
img
img
img

HPE SFP+ sändar/mottagarmodul

10 Gigabit Ethernet

8 495 kr Exkl. moms 263 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Kan skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010485863
  • Tillv. art. nr.
  • J9152A

Snabbfakta

Tillverkare
Hewlett Packard Enterprise
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul
Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Vänster kontakttyp
LC multiläge

Nyckelfunktioner

  • Warranty and support

Produktinformation

A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit LRM standard, for 10-Gigabit connectivity up to 220 m on legacy multimode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje HPE
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LRM
Max överföringsavstånd 220 m
Standarder IEEE 802.3aq
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-LRM - LC multi-mode
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.4 cm
Djup 5.6 cm
Höjd 1.2 cm
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Optisk våglängd 1310 nm