img
img
img
img
img

HPE X132 10G SFP+ LC SR TRANSCEIVER

10 Gigabit Ethernet

300 meter 10 Gbit

7 995 kr Exkl. moms 248 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010303591
  • Tillv. art. nr.
  • J9150A

Snabbfakta

Tillverkare
Hewlett Packard Enterprise
Produkttyp
SFP+ sändar/mottagarmodul
Länkprotokoll
10 Gigabit Ethernet
Kompatibel modultyp
1 x SFP+
Vänster kontakttyp
LC/UPC-multiläge

Nyckelfunktioner

  • Warranty and support

Produktinformation

10-Gigabit transceiver i SFP+ formfaktor som stödjer 10-Gigabit SR standard. Levererar 10-Gigabit upp till 300 meter via multimode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje HPE
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Kabel
Vänster kontakttyp LC/UPC-multiläge
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP+
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR
Max överföringsavstånd 300 m
Standarder IEEE 802.3ae
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC/UPC multi-mode x 2
Min driftstemperatur 0 °C
Max driftstemperatur 70 °C
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.4 cm
Djup 5.6 cm
Höjd 1.2 cm
Vikt 20 g
Nätverk
Länkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 850 nm