Utökade telefontider under alla helger fram till jul: Lördag och söndag 10─15

img
img
img
img
img

HPE X132 10G SFP+ LC SR TRANSCEIVER

300 meter 10 Gbit

3 195 kr Exkl. moms 99 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas omgående 5 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010303591
  • Tillv. art. nr.
  • J9150A

Produktinformation

10-Gigabit transceiver i SFP+ formfaktor som stödjer 10-Gigabit SR standard. Levererar 10-Gigabit upp till 300 meter via multimode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare HP
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje HPE
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP+ sändar/mottagarmodul
Enhetstyp SFP+ transceiver module
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Miljö Parametrar
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 70 °C
Expansion/Anslutning
Anslutningar 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC/UPC multi-mode x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.4 cm
Yttermått djup 5.6 cm
Yttermått höjd 1.2 cm
Vikt 0.02 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-SR
General
Form Factor Plug-in module