img
img
img

HPE X121 1G SFP LC SX TRANSCEIVER

Upp till 550m med multimode

  • Lagerstatus: Skickas omgående 4 kvar
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010115973
  • Tillv. art. nr.
  • J4858C

Produktinformation

HP Enterprise X121 sändmottagare


För switchar med en SFP-plats är HP Enterprise X121 1G SFP LC SX TRANSCEIVER det perfekta valet. I likhet med många andra produkter i vårt utbud av tusentals IT-produkter är också denna smarta transceiver (sändmottagare) enkel att använda och installera. Eftersom det är en SFP är det fullt möjligt med hot swapping, det vill säga att ni kan installera eller byta ut denna komponent utan att stänga av utrustningen i övrigt. Detta är en kvalitetsprodukt från HP Enterprise för er med höga krav på utrustningens komponenter.


En full duplex SFP modul för gigabit fiber som använder sig utav multimode.

Specifikationer

Generell information
Dimensioner (B x D x H) 14 mm x 57 mm x 12 mm
Vikt 20 g
Övrigt 1000Base-SX