Cisco X2-mottagar/sändarmodul

21 495 kr Exkl. moms 667 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010109618
  • Tillv. art. nr.
  • X2-10GB-LR=

Produktinformation

The Cisco 10GBASE X2 module offers customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.The Cisco 10GBASE-LR module supports a link length of 10 kilometers on standard single-mode fiber (SMF, G.652).

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp X2-mottagar/sändarmodul
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Compliant Standards
Compliant Standards Laser Class 1, IEC 60825-1
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-LR - SC/PC single mode x 2
Mått och vikt
Yttermått bredd 3.6 cm
Yttermått djup 9.1 cm
Yttermått höjd 1.3 cm
Vikt 0.3 kg
Service och support
Service & support 90 dagars garanti
Service & Support 90 dagar
Service & Support
Service & Support Details Limited warranty - 90 days
General
Device Type X2 transceiver module
Form Factor Plug-in module
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR