img

HPE SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

Gigabit Ethernet

Single/Multi-mode

  • Frakt från: 139 kr
Denna produkt har utgått och kan ej beställas
  • Artikelnr.
  • 5010082216
  • Tillv. art. nr.
  • J4859C

Produktinformation

HP Enterprise SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)


HP Enterprise SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) är en liten insticksmodul med Single/Multimode. Den är tillverkad av HP Enterprise för långdistans single-mode fiber upp till 10 km. Multi-mode klarar den också av, dock inom begränsade avstånd - upp till 550 m. Dataöverföringshastighet är 1000 Mbps. Kabelansluten med kablage Ethernet 1000Base-LX och den har även Gigabit Ethernet. På jakt efter något annat? Här hos Dustin hittar du mängder av teknik och tillbehör. Vid frågor är du välkommen att kontakta vår kundtjänst.

HP erbjuder Gigabit-LX-LC Mini-GBIC (J4859B) med en 1000Base-LX port. Den här produkten är designad för långdistans single-mode fiber (upp till 10 km). Den klarar multimode på begränsade sträckor (upp till 550 m).

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje HPE
Förpackad kvantitet 1
Produkttyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Kabel
Vänster kontakttyp LC
SFP-modul
Formfaktor Insticksmodul
Kompatibel modultyp 1 x SFP (mini-GBIC)
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage Ethernet 1000Base-LX
Max överföringsavstånd 10000 m
Funktioner Full duplex
Standarder IEEE 802.3z
Data om huvudprodukten FE: NULL - NULL, FE: NULL - switch, FH: NULL - expansion module, FH: NULL - NULL
Hårdvaruspecifikation
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC x 2
Dimensioner & Vikt
Bredd 1.4 cm
Djup 5.7 cm
Höjd 1.2 cm
Vikt 20 g
Nätverk
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1 Gbps