img
img
img

HPE X2-mottagar/sändarmodul

28 495 kr 884 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Beställningsvara
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010074065
  • Tillv. art. nr.
  • J8437A

Produktinformation

An X2 form-factor transceiver that supports the 10-Gigabit LR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 10 km on single-mode fiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare HP
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje HPE
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp X2-mottagar/sändarmodul
General
Device Type X2 transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-LR - SC single mode x 2
Temperatur vid drift
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 40 °C
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Networking / Features Full duplex capability
Mått och vikt
Yttermått bredd 8.8 cm
Yttermått djup 3.6 cm
Yttermått höjd 1.1 cm
Vikt 0.07 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 10GBase-LR