img

Cisco SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)

3 595 kr 112 kr/mån (Vid hyra 36 månader)
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010058488
  • Tillv. art. nr.
  • GLC-SX-MM=

Produktinformation

The industry-standard Cisco Small Form-factor Pluggable (SFP) Gigabit Interface Converter is a hot-swappable input/output device that plugs into a Gigabit Ethernet port or slot, linking the port with the network. The 1000BASE-SX SFP is compatible with the IEEE 802.3z 1000BASE-SX standard and operates on 50 micrometer multimode fiber links up to 550 m and on 62.5 micrometer FDDI-grade multimode fibers up to 220 m.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Cisco
Förpackad kvantitet 1
Produktlinje Cisco
Formfaktor Insticksmodul
Nätverkstyp SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Service och support
Service & support 90 dagars garanti
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Temperatur vid drift
Lägsta temperatur vid drift 0 °C
Högsta temperatur vid drift 70 °C
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll Gigabit Ethernet
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Networking / Features Hot swap module replacement
Mått och vikt
Yttermått bredd 1.3 cm
Yttermått djup 5.7 cm
Yttermått höjd 0.9 cm
Vikt 0.075 kg
Nätverk
Typ av kablage Ethernet 1000Base-SX