Black Week

Till kampanjen

Allied Telesis AT-MC102XL Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)

Allied Telesis AT-MC102XL Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)

1 495 kr
Frakt från 139 kr
Beställningsvara
Allied Telesis artikelnr. AT-MC102XL-60
Dustin artikelnr. 5010046755

Snabbfakta

  • Produkttyp
    Fibermediekonverterare
  • Överföringshastighet
    100 Mbps
  • Vänster kontakttyp
    RJ-45
  • Höger kontakttyp
    SC-läge (multi-mode)
  • Max överföringsavstånd
    2 km

Vi tipsar

Konverterar RJ45 till fiber upp till ett avstånd upp till 2 kilometer

Produktegenskaper

  • 100Base-TX till 100Base-FX
  • Gränssnitt för Fiber SC
  • Fiber Mode Multi Mode (2 km)

ALLIED AT-MC102XL Mediakonverter


ALLIED AT-MC102XL MEDIACONVERTER 100FX TP-SC MM konverterar mellan fiberkabel och kopparkabel för Fast Ethernet. Stödjer multimode SC fiberkabel (100 Base-FX) upp till 2 km, och kopparkabel (100Base-TX) för Fast Ethernet (max 100 MBit/s). Utmärkt för att förbinda två lokala nätverk över ett längre avstånd via fiberkabel. Tänk på att det behövs två enheter för varje förbindelse. Yttermått BxHxL: 10,5 x 9,5 x 2,5 cm. Vikt: 0,3 kg.


Mediekonverterare från TX till FX för Fast Ethernet med anslutningar för multi-mode SCfiber.

Specifikation AT-MC102XL

Allmänt

Tillverkare
Allied Telesis
Modell
AT-MC102XL
Produkttyp
Fibermediekonverterare

Nätverk

Överföringshastighet
100 Mbps
Max överföringsavstånd
2 km
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC-läge (multi-mode)

Hårdvaruspecifikation

Formfaktor
Extern
Anslutningsteknik
Kabelansluten
Vänster kontakttyp
RJ-45
Höger kontakttyp
SC-läge (multi-mode)
Statusindikatorer
Länk/akvititet
Strömförsörjningstyp
Extern strömadapter
Färg
Grå

Dimensioner & Vikt

Bredd
10.5 cm
Djup
9.5 cm
Höjd
2.5 cm
Vikt
294 g

Garanti

Garanti
1 års garanti
Det finns inga tillbehör för denna produkt.

Andra kunder tittade även på