img

Allied Telesis At Mc101xl

Mediakonverterare Koppar till Fiber

795 kr
  • Lagerstatus: Skickas inom 48h
  • Frakt från: 139 kr
  • Artikelnr.
  • 5010012066
  • Tillv. art. nr.
  • AT-MC101XL-20

Snabbfakta

Kontakttyp vänster
RJ-45
Kontakttyp höger
ST-läge MultiMode

Nyckelfunktioner

  • 10Base-T/100Base-TX till 100Base-FX
  • Gränssnitt för Fiber ST
  • Fiber Mode Multi Mode (2 km)

Produktinformation

Mediekonverterare från TX till FX för Fast Ethernet med anslutningar för multi-mode STfiber.

Specifikationer

Allmänt
Tillverkare Allied Telesis
Kontakttyp vänster RJ-45
Kontakttyp höger ST-läge MultiMode
Service och support
Service & Support 1 år
Nätverk och kommunikation
Anslutningsteknik Kabelansluten
Network & Communication
Networking / Features Auto-negotiation, MissingLink, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), half duplex mode, full duplex mode, fanless
Mått och vikt
Yttermått bredd 10.5 cm
Yttermått djup 9.5 cm
Yttermått höjd 2.5 cm
Vikt 0.294 kg