Intel Ethernet Server Adapter I350-T2
Tvåportars nätverkskort med lågprofilsplåt
Tillverkare Intel
Antal portar 2
Typ av portar 1000Base-T
Styrkrets I350
Rekommenderad 1 481:-
6 kvar
Startech USB 3.0 Dual Gigabit Ethernet Adapter
Lägg till två Gigabit Ethernet-portar till din bärbara dator genom en enda USB 3.0-port.
Tillverkare StarTech.com
Antal portar 2
Formfaktor Extern
Ethernetstandarder Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T
608:-
4 kvar
Startech USB-C Ethernet Adapter
Prisvärd USB-C-nätverksadapter med USB 3.0
Tillverkare StarTech.com
Typ av portar 10/100/1000
Formfaktor Extern
Ethernetstandarder Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T
471:-
6 kvar
Intel Ethernet Server Adapter I350-T2
Tvåportars nätverkskort med lågprofilsplåt
Tillverkare Intel
Antal portar 2
Typ av portar 1000Base-T
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
1 399:-
3 kvar
ASUS XG-C100C Network Adapter
Riktigt prisvärt 10-gigabits nätverkskort
Tillverkare ASUS
Antal portar 1
Typ av portar 10Gb Ethernet
Dataöverföringshastighet 10 Gbps
1 039:-
Intel Ethernet Server Adapter I210-T1
Energieffektiv enportars severadapter för gigabitnätverk
Tillverkare Intel
Typ av portar 10/100/1000
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Styrkrets I210
895:-
Startech Dual Port Gigabit Ethernet Adapter
Mycket prisvärd tvåportarsadapter som även passar i lågprofilschassin
Tillverkare StarTech.com
Antal portar 2
Typ av portar 10/100/1000
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
1 349:-
Startech USB-C Double Gigabit Adapter
USB-C till dubbla Gigabitportar samt USB
Tillverkare StarTech.com
Antal portar 2
Typ av portar 10/100/1000
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
795:-
Startech USB-C Gigabit Ethernet Adapter
Liten och smidig nätverksadapter med USB-C
Tillverkare StarTech.com
Typ av portar 10/100/1000
Styrkrets RTL8153
Formfaktor Extern
445:-
Startech Thunderbolt to Gigabit Ethernet plus USB 3.0
Ger nätverk samt USB 3.0 via Thunderbolt
Tillverkare StarTech.com
Typ av portar 10/100/1000
Formfaktor Extern
Ethernetstandarder Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 1000Base-T
1 149:-
Startech USB-C Gigabit Adapter
Smidig och prisvärd Ethernetadapter med USB-C
Tillverkare StarTech.com
Typ av portar 10/100/1000
Styrkrets RTL8153
Formfaktor Extern
440:-
Intel Ethernet Server Adapter I210-T1
Energieffektiv enportars severadapter för gigabitnätverk
Tillverkare Intel
Typ av portar 10/100/1000
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Styrkrets I210
895:-
Allied Telesis AT-2711FX/SC
Fiberadapter med PCIe x1-gränssnitt
Tillverkare Allied Telesis
Typ av portar 10/100
Dataöverföringshastighet 0.1 Gbps
Styrkrets BCM5752
1 195:-
Startech Multi Mode SC Fiber Card
Prisvärd SC-kort i PCI-X-utförande
Tillverkare StarTech.com
Antal portar 2
Typ av portar 10/100
Dataöverföringshastighet 0.1 Gbps
1 295:-
Delock USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter
Liten och stilren USB-nätverksadapter - perfekt för resan
Tillverkare DeLOCK
Typ av portar 10/100/1000
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Formfaktor Extern
445:-
Kanex USB 3.0 Ethernet Adapter
Stilren och snabb USB 3.0-adapter för Ethernet
Tillverkare Kanex
Antal portar 1
Typ av portar 10/100/1000
Formfaktor Extern
495:-