Nätverk
Storsäljare 5 019:- 156 kr/mån Exkl. moms
HPE Aruba 2530-24G Switch Ger säkerhet, tillförlitlighet och användarvänlighet
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar

HITTA RÄTT KABLAR

img
3 399:- 105 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi System
Det perfekta Wifi-systemet för hemmet.
  • Dataöverföringshastighet 5250 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n, 802.11 ac
+10 kvar
1 399:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi Router
Det perfekta Wifi-systemet för hemmet.
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
+10 kvar
6 095:- 189 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel Usg60w
UTM/IPSec/SSL VPN firewall med Gigabit switch. 1 år UTM ingår
  • Antal portar 4
  • Genomströmningshastighet 1000 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 100 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 10 st
2 799:- 87 kr/mån Exkl. moms
img
Linksys WRT32X Gaming Router
Extrem gamingrouter med Killer-teknik
  • Dataöverföringshastighet 3200 Mbps
  • Frequency Band 2.4 GHz / 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
1 039:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi Switch 8-60W
Fullt managerad 8-portarsswitch med PoE
  • Antal portar 8
  • Fläkt Nej
+10 kvar
959:- Exkl. moms
img
D-Link DWR-921
Dela med dig av din 4G/3G-anslutning till fler användare/enheter
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
+10 kvar
3 499:- 109 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco SF300-24PP
Cisco 300-serien ger säkerhet, prestanda och trafikhantering till ett lågt pris
  • Antal portar 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
2 799:- 87 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi Security Gateway Pro 4
Kostnadseffektiv och tillförlitlig routing med avancerad säkerhet
8 kvar
1 939:- Exkl. moms
img
Ubiquiti UnifiSwitch 8GE Ports POE 150W
Managerad PoE+ switch med SFP
  • Antal portar 8
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Nej
+10 kvar
699:- Exkl. moms
img
Dovado TINY AC
  • Dataöverföringshastighet 450 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n/ac
7 kvar
3 195:- 99 kr/mån Exkl. moms
img
Linksys Velop AC2200 2-Pcs
Wi-Fi som släpper dig fri
  • Dataöverföringshastighet 2200 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
6 kvar
2 795:- 87 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel GS2210-8HP
L2 switch med 8 portar, IGMP, livstids garanti och PoE Plus med 180W budget
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
Storsäljare 999:- Exkl. moms
img
HPE 1410-24 Switch
Omanagerad Fast Ethernet-switch till en låg kostnad
  • Antal portar 24
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
1 299:- Exkl. moms
img
Zyxel GS1100-10HP
Omanagerad desktopswitch med 8 portar, 2 SFP, livstids garanti och PoE Plus med 130W budget
  • Antal portar 8
1 kvar
749:- Exkl. moms
img
D-Link DGS-1008P 8-Port PoE Gigabit Desktop Switch
Perfekt för PoE-kameror!
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
1 199:- Exkl. moms
img
Zyxel LTE3301-Q222
3G/4G-router, 802.11n, Bridge mode
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
8 kvar
4 795:- 149 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco SG300-28PP
En Eco vänlig switch
  • Antal portar 28
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
6 kvar
Rekommenderad 1 159:- Exkl. moms
ASUS Rt-AC66u Gigabit Dualband Wireless AC Router Flexibel wireless gigabit router med dubbla USB-portar & 802.11ac
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
+10 kvar
Nyhet 5 495:- 170 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti UniFi Switch US-16-XG
Fullt hanterad 16-portars 10-gigabitsswitch
  • Antal portar 16
3 kvar
Nyhet 4 559:- 141 kr/mån Exkl. moms
img
Netgear Orbi Pro AC3000 Tri-Band WiFi System
Bättre WiFi för business. Överallt.
  • Frequency Band 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) / 5 GHz (3 bands)
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
6 kvar
Nyhet 3 829:- 119 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 48G 4SFP
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP
1 kvar
Nyhet 1 895:- Exkl. moms
img
F-Secure Sense Security WiFi Router
Pusselbiten som saknas i ditt uppkopplade hem
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n/ac
2 kvar
Nyhet 2 029:- 63 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 8G PPoE+ 65W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 8
8 kvar
Nyhet 3 295:- 102 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 24G 2SFP PPoE+ 185W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
+10 kvar
Nyhet 2 999:- 93 kr/mån Exkl. moms
img
Google Wifi 3-pack
Google WIFI tar dina enheter vidare.
  • Dataöverföringshastighet 1200 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
Nyhet 1 395:- Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 8G
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 8
Nyhet 3 795:- 118 kr/mån Exkl. moms
img
Netgear ProSAFE XS505M
Fyra kopparportar med stöd för 2.5, 5 och 10 Gigabit
  • Antal portar 5
  • SFP Standard SFP+
  • Fläkt Ja
Nyhet 878 995:- 26 212 kr/mån Exkl. moms
img
HPE Aruba 8400 Campus Core Switch
The game has changed.
  • Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Nyhet 2 299:- 71 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 24G 2SFP
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
Nyhet 4 295:- 133 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1124T-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 6 495:- 201 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1124P-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 5 795:- 180 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1148T-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 3 539:- 110 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1108P-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 8
  • SFP Standard SFP
Nyhet 5 129:- 159 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 24G 2SFP PoE+ 370W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
Nyhet 2 639:- 82 kr/mån Exkl. moms
img
Netgear Orbi Pro SRS60 Tri-Band Sattelite
Extra meshpunkt för Orbi Pro
  • Dataöverföringshastighet 3000 Mbps
Nyhet 3 995:- 124 kr/mån Exkl. moms
img
Mikrotik CRS317-1G-16S+RM Cloud Router Switch
Mycket prisvärd 16-portars SFP+ switch
  • Antal portar 1
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Fläkt Ja
-28% 1 999:- Ord. pris 2 763 kr Exkl. moms
img
Zyxel Gs1900-24HP
Smartswitch med 24 portar, livstids garanti och PoE Plus med 170W budget
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
-18% 179:- Ord. pris 218 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitprestanda i miniformat!
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
-9% 3 999:- Ord. pris 4 387 kr 124 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel GS1900-48HP
Smartswitch med 48 portar, livstids garanti och PoE Plus med 170W budget
  • Antal portar 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
2 kvar
-13% 999:- Ord. pris 1 148 kr Exkl. moms
img
Zyxel GS1900-10HP
Smartswitch med 8 portar, 2 SFP, livstids garanti och PoE Plus med 77W budget
  • Antal portar 8
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
2 kvar
-13% 5 699:- Ord. pris 6 520 kr 177 kr/mån Exkl. moms
img
D-Link SmartPro DGS-1510-28XMP
Stackbar switch med SFP+
  • Antal portar 28
2 kvar
-19% 5 699:- Ord. pris 6 995 kr 177 kr/mån Exkl. moms
img
D-Link SmartPro DGS-1510-52X
Stackbar switch med SFP+
  • Antal portar 52
2 kvar
-23% 499:- Ord. pris 650 kr Exkl. moms
img
Zyxel GS1200-5HP
Riktigt prisvärd webbmanagerad PoE-switch
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
3 kvar
-64% 289:- Ord. pris 795 kr Exkl. moms
img
HPE Indoor Omnidirectional Dual Band 2.5/6dBi MIMO 6 Element Antenna
MiMo antenn av högsta kvalite!
  • Antenntyp Rundstrålande
+10 kvar
-21% 2 859:- Ord. pris 3 606 kr 89 kr/mån Exkl. moms
img
D-Link SmartPro DGS-1510-28X
Stackbar switch med SFP+
  • Antal portar 28
1 kvar
-41% 4 219:- Ord. pris 7 195 kr 131 kr/mån Exkl. moms
img
HPE X2-mottagar/sändarmodul
  • Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
1 kvar
-24% 2 499:- Ord. pris 3 307 kr 77 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel GS1920-24HP
Smartswitch med 24 portar, IGMP, livstids garanti och PoE Plus med 375W budget
  • Antal portar 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
-15% 699:- Ord. pris 827 kr Exkl. moms
img
Zyxel GS1100-8HP
Omanagerad desktopswitch med 8 portar, livstids garanti och PoE Plus med 75W budget
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
-14% 12 866:- Ord. pris 14 995 kr 399 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Meraki MX64W med tre års säkerhetslicens
Allt-i-ett-lösning för trådlösa nätverk - version som kommer med inbyggd licens
  • Antal portar 4
  • Genomströmningshastighet 200 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 80 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 25 st
-15% 1 349:- Ord. pris 1 594 kr Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect OC20
Kostnadseffektiv lösning för stabil och snabb WiFi
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
+10 kvar
-35% 3 999:- Ord. pris 6 155 kr 124 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel WAC6503D-S
Revolutionerande antenndesign för stabil prestanda överallt
  • Dataöverföringshastighet 1300 Mbps
5 kvar
-24% 799:- Ord. pris 1 049 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe Business Wireless-AC Access Point WAC510
Hög prestanda med många klienter för företag.
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
+10 kvar
-35% 625:- Ord. pris 955 kr Exkl. moms
img
HPE M210
För dig med höga krav på tillgänglighet
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n
+10 kvar
-35% 2 999:- Ord. pris 4 647 kr 93 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel WAC6502D-S
Revolutionerande antenndesign för stabil prestanda överallt
  • Dataöverföringshastighet 866 Mbps
5 kvar
-15% 1 349:- Ord. pris 1 594 kr Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect OC20
Kostnadseffektiv lösning för stabil och snabb WiFi
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
+10 kvar
Nyhet 799:- Exkl. moms
img
Netgear WAC505 Smart Cloud Wireless Access Point
Smart, prisvärd och cloudbaserad accesspunkt
2 kvar
-35% 3 999:- Ord. pris 6 155 kr 124 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel WAC6503D-S
Revolutionerande antenndesign för stabil prestanda överallt
  • Dataöverföringshastighet 1300 Mbps
5 kvar
-24% 799:- Ord. pris 1 049 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe Business Wireless-AC Access Point WAC510
Hög prestanda med många klienter för företag.
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
+10 kvar
-35% 625:- Ord. pris 955 kr Exkl. moms
img
HPE M210
För dig med höga krav på tillgänglighet
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n
+10 kvar
-35% 2 999:- Ord. pris 4 647 kr 93 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel WAC6502D-S
Revolutionerande antenndesign för stabil prestanda överallt
  • Dataöverföringshastighet 866 Mbps
5 kvar
1 259:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC Pro
Snyggt designad MIMO AP med Dual-band
  • Dataöverföringshastighet 1300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
+10 kvar
1 449:- Exkl. moms
img
Netgear Nighthawk EX7300
WiFi Range Extender som förstäker ditt nuvarande WiFi
  • Dataöverföringshastighet 2200 Mbps
1 kvar
3 039:- 94 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC HD
Snyggt designad MIMO AP med Dual-band
  • Dataöverföringshastighet 1733 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
+10 kvar
739:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC Lite
Slimmad Enterprise AP för det låga priset
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
+10 kvar
929:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC Long Range
Bra har blivit bättre
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
+10 kvar
1 795:- Exkl. moms
img
+10 kvar
4 995:- 155 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Aironet 2702i Controller-based
Accesspunkt med stöd för dubbla band
  • Dataöverföringshastighet 450 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
+10 kvar
799:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP Long Range
UniFi serien är helt ny serie accesspunkter där central controller mjukvara ingår kostnadsfritt. Snygg design och prisvärd produkt!
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
+10 kvar
879:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP AC Mesh
Meshpunkt för både inomhusbruk och utomhusbruk
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
+10 kvar
1 399:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi UAP-Outdoor+
Accesspunkt för utomhusbruk
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
+10 kvar
Rekommenderad 445:- Exkl. moms
img
+10 kvar
895:- Exkl. moms
img
HPE X121 1G SFP LC SX TRANSCEIVER
Upp till 550m med multimode
+10 kvar

Nätverk

Funderar du på att köpa nya produkter för ditt nätverk? Då har du kommit alldeles rätt! På den här sidan hittar du Dustins breda och prisvärda utbud av nätverksprodukter. Vi har de senaste, mest populära och bästa produkterna för nätverk från välkända tillverkare såsom Cisco, Zyxel, Netgear och många fler. Oavsett om du funderar på att köpa en ny nätverkskabel, en switch eller en router har vi nätverksprodukter som passar dig. Självklart till riktigt bra pris och med snabb leverans! Mer information om de olika produkterna som ingår i ett nätverk hittar du under respektive kategori (se länkarna nedan eller menyn uppe till vänster) Har du några frågor gällande vårt utbud av nätverksprodukter? Tveka inte att kontakta oss!

Kategorier:

> Nätverksswitch

> Nätverkskabel

> Fiberoptik

> Trådlöst nätverk

> Brandvägg

> Powerline

> Övrigt nätverk

> IP-telefoni

> Mediakonverterare fiber

> Managering

> Säkerhetsprodukter

> Nätverkskort