Nätverk
-21% 5 199:- Ord. pris 6 595 kr 161 kr/mån Exkl. moms
HPE Aruba 2530-24G Switch Ger säkerhet, tillförlitlighet och användarvänlighet
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar

HITTA RÄTT KABLAR

img
3 399:- 105 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi System
Det perfekta Wifi-systemet för hemmet.
  • Dataöverföringshastighet 5250 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n, 802.11 ac
+10 kvar
1 359:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi Router
Det perfekta Wifi-systemet för hemmet.
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
+10 kvar
5 569:- 173 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel Usg60w
UTM/IPSec/SSL VPN firewall med Gigabit switch. 1 år UTM ingår
  • Antal portar 4
  • Genomströmningshastighet 1000 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 100 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 10 st
Nyhet 2 799:- 87 kr/mån Exkl. moms
img
Linksys WRT32X
Byggd för att dominera
  • Dataöverföringshastighet 3200 Mbps
  • Frequency Band 2.4 GHz / 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
799:- Exkl. moms
img
Zyxel GS1100-8HP
Omanagerad desktopswitch med 8 portar, livstids garanti och PoE Plus med 75W budget
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
139:- Exkl. moms
img
D-Link DES 105
5 portars fast ethernet switch!
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
8 kvar
Rekommenderad 1 799:- Exkl. moms
img
ASUS 4G-AC55u
Ultrasnabbt mobilt internet och Wi-Fi
  • Mobilt bredband 2G, 3G, EDGE, 4G, GPRS
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
  • Dataöverföringshastighet 1167 Mbps
+10 kvar
149:- Exkl. moms
img
TP-Link UE300 USB Gigabit Adapter
Prisvärd och stilren USB-nätverksadapter
  • Tillverkare TP-LINK Technologies
  • Formfaktor Extern
  • Datalänkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
10 kvar
169:- Exkl. moms
img
D-Link DES 108
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
1 kvar
-11% 279:- Ord. pris 313 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe GS108
För dig som letar efter en kostnadseffektiv gigabitlösning
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
-18% 179:- Ord. pris 218 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitprestanda i miniformat!
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
1 359:- Exkl. moms
img
Linksys LGS116P
Omanagerad PoE switch till en låg kostnad utan att tumma på kvalitén
  • Antal portar 16
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
6 kvar
667:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi Cloud Key
Managera ditt UniFI moln på ett smart sätt
+10 kvar
Rekommenderad 269:- Exkl. moms
img
Intel Dual Band Wireless-AC 7260
Snabb 802.11AC-adapter med strömsnål 2x2-antennteknik
  • Formfaktor Intern
  • Datalänkprotokoll 802.11n, 802.11ac, Bluetooth 4.0 LE, 802.11b, 802.11a, 802.11g
  • Gränssnittstyp (buss) PCI Express Half Mini Card
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
9 kvar
999:- Exkl. moms
img
D-Link DGS-1100-08P 8-Port PoE 64W Gigabit Smart Switch
Auto Voice VLAN och bandbreddskontroll
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
5 kvar
219:- Exkl. moms
img
TP-Link TL-WR841N 300Mbps Wireless N Router
Populär Trådlös router med 300Mbps 11N och 4 st 10/100Mbit/s portar
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n (draft 2.0)
7 kvar
259:- Exkl. moms
img
Intel Gigabit CT Desktop Adapter
Tillförlitligt, lätthanterat gigabit-nätverkskort från Intel
  • Tillverkare Intel
  • Formfaktor Intern
  • Datalänkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
+10 kvar
169:- Exkl. moms
D-Link DGS-105 5-Port Gigabit Desktop Switch 5 portars gigabit switch i metal chassi.
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
Nyhet 2 799:- 87 kr/mån Exkl. moms
img
Linksys WRT32X
Byggd för att dominera
  • Dataöverföringshastighet 3200 Mbps
  • Frequency Band 2.4 GHz / 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
Nyhet 4 559:- 141 kr/mån Exkl. moms
img
Netgear Orbi Pro AC3000 Tri-Band WiFi System
Bättre WiFi för business. Överallt.
  • Frequency Band 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) / 5 GHz (3 bands)
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
Nyhet 2 639:- 82 kr/mån Exkl. moms
img
Netgear Orbi Pro SRS60 Tri-Band Sattelite
Extra meshpunkt för Orbi Pro
  • Dataöverföringshastighet 3000 Mbps
Nyhet 949 000:- 28 307 kr/mån Exkl. moms
img
HPE Aruba 8400 Campus Core Switch
The game has changed.
  • Tillverkare Hewlett Packard Enterprise
Nyhet 3 795:- 118 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 48G 4SFP
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP
Nyhet 2 495:- 77 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 24G 2SFP
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
Nyhet 4 095:- 127 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1124T-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 5 495:- 170 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1148T-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 2 345:- 73 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 8G PPoE+ 65W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 8
Nyhet 1 395:- Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 8G
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 8
Nyhet 8 995:- 279 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 48G 4SFP PPoE+ 370W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP
Nyhet 4 995:- 155 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 24G 2SFP PoE+ 370W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
Nyhet 6 095:- 189 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1124P-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 9 495:- 295 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1148P-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP+
Nyhet 3 349:- 104 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1108T-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 8
  • SFP Standard SFP
Nyhet 3 539:- 110 kr/mån Exkl. moms
img
Dell EMC Networking N1108P-ON
Modernisera med öppen nätverkshantering
  • Antal portar 8
  • SFP Standard SFP
Nyhet 3 795:- 118 kr/mån Exkl. moms
img
HPE OfficeConnect 1920S 24G 2SFP PPoE+ 185W
Riktigt prisvärd switch designad för SMB-företag
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
-21% 5 199:- Ord. pris 6 595 kr 161 kr/mån Exkl. moms
img
HPE Aruba 2530-24G Switch
Ger säkerhet, tillförlitlighet och användarvänlighet
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
-11% 279:- Ord. pris 313 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe GS108
För dig som letar efter en kostnadseffektiv gigabitlösning
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
-18% 179:- Ord. pris 218 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitprestanda i miniformat!
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
-29% 849:- Ord. pris 1 195 kr Exkl. moms
img
HPE 1820-8G
Lätthanterad switch som ger struktur åt ditt nätverk
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
-19% 6 099:- Ord. pris 7 495 kr 189 kr/mån Exkl. moms
img
HPE Aruba 2530-24G-PoE+ Switch
Ger säkerhet, tillförlitlighet och användarvänlighet
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
-27% 3 099:- Ord. pris 4 249 kr 96 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 2530-8G-POE+ Switch
Ger säkerhet, tillförlitlighet och användarvänlighet
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
-12% 3 090:- Ord. pris 3 495 kr 96 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 1820-48G
Lätthanterad switch som ger struktur åt ditt nätverk
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Nej
4 kvar
-41% 1 599:- Ord. pris 2 699 kr Exkl. moms
img
HPE 1920-16G
Med avancerad teknik för SMB organisationer
  • Antal portar 16
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Nej
7 kvar
-13% 70 799:- Ord. pris 80 995 kr 2 196 kr/mån Exkl. moms
img
HPE FlexFabric 5700-32XGT-8XG-2QSFP+
Hastighet när du behöver det
  • Antal portar 40
  • SFP Standard QSFP
  • Fläkt Ja
1 kvar
-64% 289:- Ord. pris 795 kr Exkl. moms
img
HPE Indoor Omnidirectional Dual Band 2.5/6dBi MIMO 6 Element Antenna
MiMo antenn av högsta kvalite!
  • Antenntyp Rundstrålande
+10 kvar
-41% 4 219:- Ord. pris 7 195 kr 131 kr/mån Exkl. moms
img
HPE X2-mottagar/sändarmodul
  • Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
1 kvar
-7% 35 890:- Ord. pris 38 495 kr 1 113 kr/mån Exkl. moms
img
2 kvar
-19% 12 899:- Ord. pris 15 995 kr 400 kr/mån Exkl. moms
img
2 kvar
-19% 13 419:- Ord. pris 16 495 kr 416 kr/mån Exkl. moms
img
2 kvar
-14% 12 866:- Ord. pris 14 995 kr 399 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Meraki MX64W med tre års säkerhetslicens
Allt-i-ett-lösning för trådlösa nätverk - version som kommer med inbyggd licens
  • Antal portar 4
  • Genomströmningshastighet 200 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 80 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 25 st
-24% 1 890:- Ord. pris 2 495 kr Exkl. moms
img
+10 kvar
-30% 839:- Ord. pris 1 195 kr Exkl. moms
img
HPE X121 1G SFP LC SX TRANSCEIVER
Upp till 550m med multimode
+10 kvar
-28% 1 612:- Ord. pris 2 236 kr Exkl. moms
img
Linksys Business LAPAC1750
Nästa generations Wi-Fi 802.11ac med stöd för dual-band
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
1 kvar
-24% 1 890:- Ord. pris 2 495 kr Exkl. moms
img
+10 kvar
-30% 839:- Ord. pris 1 195 kr Exkl. moms
img
HPE X121 1G SFP LC SX TRANSCEIVER
Upp till 550m med multimode
+10 kvar
-28% 1 612:- Ord. pris 2 236 kr Exkl. moms
img
Linksys Business LAPAC1750
Nästa generations Wi-Fi 802.11ac med stöd för dual-band
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
1 kvar
-18% 1 372:- Ord. pris 1 676 kr Exkl. moms
img
Linksys Business LAPAC1200
Nästa generations Wi-Fi 802.11ac med stöd för dual-band (2,4 GHz + 5 GHz)
  • Dataöverföringshastighet 1200 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
2 kvar
-24% 799:- Ord. pris 1 049 kr Exkl. moms
img
Netgear ProSafe Business Wireless-AC Access Point WAC510
Hög prestanda med många klienter för företag.
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
+10 kvar
-35% 625:- Ord. pris 955 kr Exkl. moms
img
HPE M210
För dig med höga krav på tillgänglighet
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n
+10 kvar
-25% 17 279:- Ord. pris 23 189 kr 536 kr/mån Exkl. moms
img
2 kvar
3 039:- 94 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC HD
Snyggt designad MIMO AP med Dual-band
  • Dataöverföringshastighet 1733 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
3 kvar
4 995:- 155 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Aironet 2702i Controller-based
Accesspunkt med stöd för dubbla band
  • Dataöverföringshastighet 450 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
8 kvar
859:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP Long Range
UniFi serien är helt ny serie accesspunkter där central controller mjukvara ingår kostnadsfritt. Snygg design och prisvärd produkt!
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
1 kvar
445:- Exkl. moms
img
+10 kvar
Rekommenderad 1 419:- Exkl. moms
img
ASUS RP-AC68U
Snabbare Wi-Fi som når längre
  • Dataöverföringshastighet 1900 Mbps
+10 kvar
799:- Exkl. moms
img
Ubiquiti NanoStation M NSM5
Nanostation serien är den mest allsidiga modellen av alla från Ubiquiti.
  • Dataöverföringshastighet 150 Mbps
  • Frekvensband 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/n
+10 kvar
949:- Exkl. moms
img
Zyxel NWA1123-ACV2
Trådlös 802.11ac Accesspunkt med PoE, 16 SSID och diskret design
  • Dataöverföringshastighet 866 Mbps
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n/ac
7 kvar
1 995:- Exkl. moms
img
Zyxel NWA5123-AC
AC1200 Accesspunkt för drift fristående eller ihop med WLAN-controller
  • Dataöverföringshastighet 1200 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
4 kvar
699:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP
UniFi serien är en serie accesspunkter där central controller mjukvara ingår kostnadsfritt. Snygg design och prisvärd produkt!
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
+10 kvar
1 199:- Exkl. moms
img
Netgear Nighthawk EX7000
WiFi Range Extender som ger dig extrem hastighet
  • Dataöverföringshastighet 1900 Mbps
+10 kvar
339:- Exkl. moms
img
ASUS Rt-N12 D1 N300 3-I-1 Router/AP/Extender Black/Grey
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 b/g
+10 kvar

Nätverk

Funderar du på att köpa nya produkter för ditt nätverk? Då har du kommit alldeles rätt! På den här sidan hittar du Dustins breda och prisvärda utbud av nätverksprodukter. Vi har de senaste, mest populära och bästa produkterna för nätverk från välkända tillverkare såsom Cisco, Zyxel, Netgear och många fler. Oavsett om du funderar på att köpa en ny nätverkskabel, en switch eller en router har vi nätverksprodukter som passar dig. Självklart till riktigt bra pris och med snabb leverans! Mer information om de olika produkterna som ingår i ett nätverk hittar du under respektive kategori (se länkarna nedan eller menyn uppe till vänster) Har du några frågor gällande vårt utbud av nätverksprodukter? Tveka inte att kontakta oss!

Kategorier:

> Nätverksswitch

> Nätverkskabel

> Fiberoptik

> Trådlöst nätverk

> Brandvägg

> Powerline

> Övrigt nätverk

> IP-telefoni

> Mediakonverterare fiber

> Managering

> Säkerhetsprodukter

> Nätverkskort