Nätverk
5 999:- 186 kr/mån Exkl. moms
HPE 2530-24G Switch Kostnadseffektiv 24-portars layer 2 switch
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
5 kvar

HITTA RÄTT KABLAR

img
3 759:- 117 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi System
  • Dataöverföringshastighet 5250 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n, 802.11 ac
+10 kvar
-13% 1 399:- Ord. pris 1 599 kr Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi Router
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
+10 kvar
5 249:- 163 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel Usg60w
UTM/IPSec/SSL VPN firewall med Gigabit switch. 1 år UTM ingår
  • Antal portar 4
  • Genomströmningshastighet 1000 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 100 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 10 st
7 495:- 232 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 2530-24G-PoE+ Switch
Perfekt för röst, video och trådlös trafik!
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
3 kvar
3 839:- 119 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti UniFi Switch US-24-250W
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
3 kvar
11 495:- 356 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 2530-48G Switch
Kostnadseffektiv Layer 2 switch med 48 portar!
  • Antal portar 48
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
4 kvar
-9% 7 695:- Ord. pris 8 495 kr 239 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti UniFi Switch US-48-500W
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
1 999:- Exkl. moms
img
Ubiquiti UnifiSwitch 8GE Ports POE 150W
Managerad PoE+ switch med SFP
  • Antal portar 8
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Nej
+10 kvar
5 599:- 174 kr/mån Exkl. moms
img
Linksys Velop AC2200 3-Pcs
Wi-Fi som släpper dig fri
  • Dataöverföringshastighet 2200 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
3 kvar
-14% 13 999:- Ord. pris 16 241 kr 434 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Catalyst 2960X-24PS-L
  • Antal portar 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
2 kvar
2 819:- 87 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 2530-8G-POE+ Switch
Med PoE+ och Combo SFP
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
9 kvar
-9% 1 599:- Ord. pris 1 759 kr Exkl. moms
img
ASUS 4G-AC55u
Ultrasnabbt mobilt internet och Wi-Fi
  • Mobilt bredband 2G, 3G, EDGE, 4G, GPRS
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
  • Dataöverföringshastighet 1167 Mbps
+10 kvar
2 395:- 74 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 1920-24G
En riktigt smart switch
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
6 kvar
-13% 779:- Ord. pris 899 kr Exkl. moms
img
HPE 1820-8G
8-Portars smart switch från HP
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
10 kvar
3 099:- 96 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Asa 5505 Firewall Edition Bundle
ASA 5505 ger dig en intelligent, lätthanterad och fullt integrerad säkerhetslösning.
  • Antal portar 8
  • Genomströmningshastighet 150 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 100 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 10 st
2 kvar
-14% 1 023:- Ord. pris 1 192 kr Exkl. moms
img
ASUS 4G-N12
Släpp loss ditt internet med ultrasnabbt 4G/LTE!
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
8 kvar
895:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi Cloud Key
Managera ditt UniFI moln på ett smart sätt
6 kvar
199:- Exkl. moms
Netgear ProSafe GS105 Gigabitprestanda i miniformat!
  • Antal portar 5
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
+10 kvar
Nyhet 1 495:- Exkl. moms
img
Mikrotik Cloud Smart Switch CSS326-24G-2S+RM
Riktigt prisvärd gigabitswitch med SFP+ och låg strömförbrukning
  • Antal portar 24
  • SFP Standard SFP+, SFP
Nyhet 6 495:- 201 kr/mån Exkl. moms
img
Intel Ethernet Converged Network Adapter X710-T4
Fyraportars 10-gigabitskort med hårdvaruavlastning för moderna datacenter
  • Tillverkare Intel
  • Form Factor Plug-in card - low profile
  • Datalänkprotokoll 10 Gigabit Ethernet
  • Dataöverföringshastighet 10000 Mbps
Nyhet 749:- Exkl. moms
img
ASUS PCE-AC88 Dualband Wireless Adapter
Extrem trådlös prestanda upp till 2100 Mbit/s
  • Formfaktor Intern
  • Datalänkprotokoll 802.11n, 802.11ac, 802.11b, 802.11a, 802.11g
  • Gränssnittstyp (buss) PCI Express x1
  • Dataöverföringshastighet 3167 Mbps
-13% 1 399:- Ord. pris 1 599 kr Exkl. moms
img
Ubiquiti Amplifi High Density WiFi Router
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
+10 kvar
-9% 7 695:- Ord. pris 8 495 kr 239 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti UniFi Switch US-48-500W
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP+, SFP
  • Fläkt Ja
+10 kvar
-14% 13 999:- Ord. pris 16 241 kr 434 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Catalyst 2960X-24PS-L
  • Antal portar 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
2 kvar
-9% 1 599:- Ord. pris 1 759 kr Exkl. moms
img
ASUS 4G-AC55u
Ultrasnabbt mobilt internet och Wi-Fi
  • Mobilt bredband 2G, 3G, EDGE, 4G, GPRS
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
  • Dataöverföringshastighet 1167 Mbps
+10 kvar
-13% 779:- Ord. pris 899 kr Exkl. moms
img
HPE 1820-8G
8-Portars smart switch från HP
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Nej
  • Fläkt Nej
10 kvar
-14% 1 023:- Ord. pris 1 192 kr Exkl. moms
img
ASUS 4G-N12
Släpp loss ditt internet med ultrasnabbt 4G/LTE!
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
8 kvar
-19% 899:- Ord. pris 1 112 kr Exkl. moms
img
ASUS Rt-AC66u Gigabit Dualband Wireless AC Router
Flexibel wireless gigabit router med dubbla USB-portar & 802.11ac
  • Dataöverföringshastighet 1750 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
+10 kvar
-7% 7 595:- Ord. pris 8 195 kr 235 kr/mån Exkl. moms
img
Ubiquiti Edgeswitch 48
  • Antal portar 52
  • SFP Standard SFP+
  • Fläkt Ja
7 kvar
-24% 4 799:- Ord. pris 6 299 kr 149 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco SG300-28PP
En Eco vänlig switch
  • Antal portar 28
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
5 kvar
-18% 239:- Ord. pris 292 kr Exkl. moms
img
Intel Gigabit CT Desktop Adapter
Tillförlitligt, lätthanterat gigabit-nätverkskort från Intel
  • Tillverkare Intel
  • Formfaktor Intern
  • Datalänkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
+10 kvar
-16% 2 679:- Ord. pris 3 196 kr 83 kr/mån Exkl. moms
img
Linksys EA9500
EA9500 AC5400 trådlös gigabit Wi-Fi AC-router med tre band
  • Dataöverföringshastighet 5300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
5 kvar
-31% 275:- Ord. pris 399 kr Exkl. moms
img
ASUS RT-AC51U
Router med 5'e generationens 802.11ac chipset!
  • Dataöverföringshastighet 733 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
+10 kvar
-18% 16 999:- Ord. pris 20 794 kr 527 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Catalyst 2960X-48TS-L
Allt i ett switch för det lite större nätverket
  • Antal portar 48
  • SFP Standard SFP
  • Fläkt Ja
1 kvar
-19% 8 999:- Ord. pris 11 111 kr 279 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Asa 5505 Firewall Edition Bundle
ASA 5505 ger dig en intelligent, lätthanterad och fullt integrerad säkerhetslösning.
  • Antal portar 8
  • Genomströmningshastighet 150 *Mbit/s
  • Genomströmningshastighet VPN 100 *Mbit/s
  • Max IPsec tunnlar 10 st
1 kvar
-19% 399:- Ord. pris 495 kr Exkl. moms
img
Cisco SG110D-05
  • Antal portar 5
+10 kvar
-14% 1 099:- Ord. pris 1 272 kr Exkl. moms
img
Devolo dLAN 1200+ WiFi AC Starter Kit Powerline 1200Mbps
  • Antal portar 2, 1
  • Dataöverföringshastighet 1200 Mbps
  • Powerline kit Ja
  • Strömuttag Ja
9 kvar
-19% 3 499:- Ord. pris 4 329 kr 108 kr/mån Exkl. moms
img
HPE 2530-8G Switch
  • Antal portar 8
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Nej
4 kvar
-12% 2 869:- Ord. pris 3 249 kr 89 kr/mån Exkl. moms
img
Zyxel Gs2210-24
L2 switch med 24 -portar och livstids garanti
  • Antal portar 24
  • SFP Standard Combo SFP
  • Fläkt Ja
2 kvar
-19% 2 999:- Ord. pris 3 724 kr 93 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Aironet 1702i Controller-based
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
2 kvar
-19% 5 299:- Ord. pris 6 520 kr 164 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Aironet 2702e Controller-based
  • Dataöverföringshastighet 450 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
2 kvar
-11% 1 087:- Ord. pris 1 219 kr Exkl. moms
img
ASUS RP-AC68U
Snabbare Wi-Fi som når längre
  • Dataöverföringshastighet 1900 Mbps
+10 kvar
-8% 340:- Ord. pris 369 kr Exkl. moms
img
Zyxel PoE 12HP
  • Tillverkare ZyXEL Communications
10 kvar
-21% 879:- Ord. pris 1 116 kr Exkl. moms
img
Linksys RE7000
Skaka liv i de döda Wi-Fi-zonerna med hjälp av Max-Stream AC1900+ Wi-Fi-range extender (RE7000).
  • Dataöverföringshastighet 1900 Mbps
3 kvar
-14% 160:- Ord. pris 185 kr Exkl. moms
img
+10 kvar
959:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC Long Range
Bra har blivit bättre
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
+10 kvar
949:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP-AC Lite
Slimmad Enterprise AP för det låga priset
  • Dataöverföringshastighet 867 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 ac
+10 kvar
5 295:- 164 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Aironet 2702i Controller-based
Accesspunkt med stöd för dubbla band
  • Dataöverföringshastighet 450 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n/ac
9 kvar
2 595:- 80 kr/mån Exkl. moms
img
+10 kvar
1 045:- Exkl. moms
img
HPE X121 1G SFP LC SX TRANSCEIVER
Upp till 550m med multimode
7 kvar
1 049:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP AC Mesh
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 b/g, 802.11 a
10 kvar
495:- Exkl. moms
img
3 kvar
1 445:- Exkl. moms
img
Cisco WAP321
PoE matad Accesspunkt.
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz, 5 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 a/b/g/n
6 kvar
2 745:- 85 kr/mån Exkl. moms
img
Cisco Small Business WAP571
  • Dataöverföringshastighet 1900 Mbps
2 kvar
595:- Exkl. moms
img
4 kvar
599:- Exkl. moms
img
Ubiquiti Unifi AP
UniFi serien är en serie accesspunkter där central controller mjukvara ingår kostnadsfritt. Snygg design och prisvärd produkt!
  • Dataöverföringshastighet 300 Mbps
  • Frekvensband 2.4 GHz
  • Trådlösa protokoll 802.11 b/g/n
+10 kvar
1 449:- Exkl. moms
img
TP-Link Auranet EAP320
Hantera hundratals AC1200 accesspunkter med gratis mjukvara
  • Dataöverföringshastighet 1167 Mbps
1 kvar

Nätverk

Funderar du på att köpa nya produkter för ditt nätverk? Då har du kommit alldeles rätt! På den här sidan hittar du Dustins breda och prisvärda utbud av nätverksprodukter. Vi har de senaste, mest populära och bästa produkterna för nätverk från välkända tillverkare såsom Cisco, Zyxel, Netgear och många fler. Oavsett om du funderar på att köpa en ny nätverkskabel, en switch eller en router har vi nätverksprodukter som passar dig. Självklart till riktigt bra pris och med snabb leverans! Mer information om de olika produkterna som ingår i ett nätverk hittar du under respektive kategori (se länkarna nedan eller menyn uppe till vänster) Har du några frågor gällande vårt utbud av nätverksprodukter? Tveka inte att kontakta oss!