Allied-Telesis
Allied Telesis AT-MC102XL Fibermediekonverterare RJ-45 SC-läge (multi-mode)
Konverterar RJ45 till fiber upp till ett avstånd upp till 2 kilometer
Produkttyp Fibermediekonverterare
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
Höger kontakttyp SC-läge (multi-mode)
945:-
Allied Telesis AT-MC104XL-60 Medieomvandlare SC-läge (multi-mode) SC enkelläge
Konverterar multimode till singelmode med SC-anslutningar
Produkttyp Medieomvandlare
Länkprotokoll Fast Ethernet
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp SC-läge (multi-mode)
1 595:-
Allied Telesis AT MMC2000/SP Fibermediekonverterare RJ-45 SFP (mini-GBIC)
Mediakonverterare med flexibel SFP-anslutning
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
1 545:-
Allied Telesis AT-TRAY4
Rackmonteringshylla för fyra mediakonverterare
695:-
Allied Telesis MCR12 Redundant Nätaggregat
Redundant nätaggregat för MCR12 med hotplugstöd
1 595:-
Allied Telesis AT-2711FX/SC
Fiberadapter med PCIe x1-gränssnitt
Tillverkare Allied Telesis
Typ av portar 10/100
Dataöverföringshastighet 0.1 Gbps
Styrkrets BCM5752
1 695:-
Allied Telesis At Mc101xl
Mediakonverterare Koppar till Fiber
1 145:-
Allied Telesis AT-MCR12-50 Fibre Converter Chassi 12P
Smidig montering och hantering av fiberkonverterare
Tillverkare Allied Telesis
Antal installerade moduler 0
Antal moduler som stöds 12
3 495:-
Allied Telesis AT SPSX
Dataöverföringshastighet 1000 Mbps
695:-
Allied Telesis AT GS900/8
Tillverkare Allied Telesis
Nätverksportar 8
Ethernettyp Gigabit Ethernet
Formfaktor Skrivbordsmodell
1 195:-
Allied Telesis AT-TRAY1
Rackmonteringssats för en fiberkonverterare
345:-
Allied Telesis AT GS950/8 WebSmart Switch
Tillverkare Allied Telesis
Nätverksportar 8
Ethernettyp Gigabit Ethernet
Formfaktor Skrivbordsmodell
1 795:-
Allied Telesis AT-MCF2032SP 12 Channel SFP Blade Fibre Converter Fibermediekonverterare RJ-45 SFP (mini-GBIC)
12-kanals fiberkonverterare med SFP-anslutningar i bladformat
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Överföringshastighet 1000 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
13 495:-
Allied Telesis AT-MCF2000 24 Channel Modular Media Chassis
Avancerat modulärt 1U-chassi för fiberkonverterare
Tillverkare Allied Telesis
Höjd (U-format) 1
Antal installerade moduler 0
Antal moduler som stöds 2
2 195:-
Allied Telesis MCF2012LC 12 Channel Blade Fibre Converter Fibermediekonverterare RJ-45 LC multiläge
12-kanals fiberkonverterare i bladformat
Produkttyp Fibermediekonverterare
Länkprotokoll Ethernet, Fast Ethernet
Överföringshastighet 100 Mbps
Vänster kontakttyp RJ-45
13 495:-
Allied Telesis Monteringssats för DIN-skena
Skena för att montera fiberkonverterare på DIN-skena
393:-
3 kvar
Allied Telesis AT FS750/16 WebSmart Switch
Tillverkare Allied Telesis
Nätverksportar 16
Ethernettyp Fast Ethernet
Formfaktor Skrivbordsmodell
1 695:-
Allied Telesis AT-MCF2300 48 Channel Modular Media Chassis
Robust modulärt chassi för fiberkonverterare
Tillverkare Allied Telesis
Höjd (U-format) 3
Antal installerade moduler 0
Antal moduler som stöds 4
3 595:-
Allied Telesis AT GS900/16
Tillverkare Allied Telesis
Nätverksportar 16
Ethernettyp Gigabit Ethernet
Formfaktor Skrivbordsmodell
2 195:-
Allied Telesis AT FS705LE
Tillverkare Allied Telesis
Nätverksportar 5
Ethernettyp Fast Ethernet
Formfaktor Skrivbordsmodell
395:-